آخرین اخبار
پیام نوروزی ترامپ: چالش مردم ایران حاکمانی‌‌اند که به خودشان خدمت می‌کنندحداقل دستمزد کارگران در سال ۹۷، حدود ۲۰ درصد افزایش یافتمرکز آمار: ۱۰۰هزار خانوار ایرانی در چادر زندگی می‌کنندپیشنهاد اعدام برای مبارزه با مواد مخدر در آمریکا از سوی ترامپموگرینی: بحث افزایش تحریم‌ علیه ایران مطرح نیست و برجام دست‌نخورده باقی می‌ماند

تولید ملی؛ حمایت یا خیانت؟

رهبر جمهوری اسلامی طبق رسم همیشگی خود بار دیگر شعار سال را حول محور اقتصاد تنظیم و بر «تولید ملی» و «حمایت از کالای ایرانی» تأکید کرده است.

1 ساعت پیش

اخبار مرتبط

سبد کالا؛ حمایت از مردم یا استیصال حکومت؟

تجربه نشان داده است حکومت‌هایی که از پاسخ‌گویی متناسب با خواست‌های جامعه درمانده می‌شوند، به اقدام‌های سطحی، کوتاه‌مدت و اضطراری روی می‌آورند.

5 روز قبل

ترکمنچای نفتی!

روسیه بار دیگر با استفاده از فرصت دشمنی جمهوری اسلامی با کشورهای غربی، قرارداد نفتی‌ای را با ایران امضا کرده است که اعداد و ارقام در آن، به بار آمدن یک خسارت ملی را نشان می دهد.

6 روز قبل

ایران نهمین اقتصاد مفلوک جهان

اگر چه دولت حسن روحانی مدعی کاهش نرخ تورم تا سطوح تک رقمی است اما برآوردهای جهانی نشان می دهد که ایران همچنان از منظر این شاخص در بین ده کشور اول جهان قرار دارد.

7 روز قبل

سال سخت اقتصادی

سال 1396 با تمام مشکلات اقتصادی که برای مردم به همراه داشت، رو به اتمام است؛ اما از همین حالا می‌توان یک سال سخت‌تر اقتصادی را برای ایران متصور شد.

7 روز قبل

سهم اندک ایران از تجارت جهانی سنگ

با وجود 1800 معدن سنگ ساختمانی در ایران، سهم این کشور از بازار 80 میلیارد دلاری صادرات این محصول، فقط 200 میلیون دلار است.

8 روز قبل

افزایش حجم نقدینگی؛ دزدی از جیب مردم

حجم نقدینگی در دولت‌های محمود احمدی‌نژاد و حسن روحانی روند افزایشی بی‌سابقه‌ای داشته و زمینه‌ساز بسیاری از مشکلات و چالش‌های اقتصادی شده است.

9 روز قبل

بیم ها و امیدها؛ پیش بینی «بیزینس مانیتور» از اقتصاد ایران در2018

بر اساس پیش بینی بیزینس مانیتور، اقتصاد ایران در سال جاری میلادی به صورت تدریجی رشد خواهد داشت، اما این امر به شاهد رونق و شکوفایی اقتصادی منجر نمی شود.

9 روز قبل

کمیته امداد؛ راهی برای زنده ماندن

فقر سال‌هاست به‌عنوان یک کلیدواژه در اقتصاد ایران به کار می‌رود؛ با این تفاوت که استفاده از این کلیدواژه در بین اقتصاددانان و مسئولان حکومتی روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

12 روز قبل

تولیدکنندة زندانی!

با افزایش فعالیت‌های سوداگرانه و غیرمولد در ایران، بخش تولید روزبه‌روز ضعیف‌تر می‌شود و کارآفرینان به خاطر شرایط سخت اقتصادی و بدهی‌ها به زندان می‌افتند.

13 روز قبل

«خصولتی» سازی!

اگرچه تجربه خصوصی‌سازی برای آلمان شیرین و موفقیت‌آمیز بود، در برخی کشورها از جمله ایران به یک ناکامی محض تبدیل شد.

14 روز قبل

گزارش و تحلیل

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top