آخرین اخبار
آغاز سفر اروپایی وزیر خارجه آمریکا: «ایران محور گفت‌وگوها در لندن و پاریس»نمایندگان مجلس هشتم بهمن از زندان اوین بازدید می‌کنندوزیر خارجه فرانسه برای گفت‌وگو در مورد مسائل منطقه و برجام به ایران می‌رود

استفاده از کارت سوخت الزامی شد

درحالی‌که سهمیه‌بندی بنزین در سال‌های اخیر متوقف ‌شده بود و مردم نیز عملاً از کارت‌های سوخت استفاده نمی‌کردند، قرار است این طرح دوباره از سر گرفته شود.

19 روز قبل
مجتبی احمدی
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

درحالی‌که سهمیه‌بندی بنزین در سال‌های اخیر متوقف ‌شده بود و مردم نیز عملاً از کارت‌های سوخت استفاده نمی‌کردند، قرار است این طرح دوباره از سر گرفته شود.

به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه استفاده از کارت سوخت برای تهیه بنزین و گازوئیل الزامی خواهد شد، گفته است «افرادی که فاقد کارت سوخت هستند باید به ‌منظور جلوگیری از ایجاد مشکل نسبت به اخذ کارت سوخت اقدام کنند.»

اردیبهشت امسال (1396) نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح قانون توسعه حمل‌ونقل عمومی، زمینه احیا و استفاده دوباره از کارت هوشمند سوخت در جایگاه‌های عرضه بنزین و گازوئیل را فراهم کرده بودند.

اسماعیلی با اشاره به قانون مصوب مجلس اظهار کرده است «قانون مصوب مجلس تأکید کرده است که سوخت‌گیری فقط با کارت سوخت امکان‌پذیر است و کارت سوخت جایگاه دار فقط برای موارد ضروری استفاده خواهد شد.»

دولت حسن روحانی بر اساس تبصره 18 لایحه بودجه 1397 پیشنهاد داده است قیمت بنزین از 1000 تومان به 1500 تومان و گازوئیل از 300 تومان 400 تومان افزایش یابد. با توجه به ناآرامی‌های اخیر، قرار است مجلس ایران از تصویب این تبصره امتناع کند. بااین‌حال به نظر می‌رسد با سهمیه‌بندی بنزین، دولت در پی استفاده از منابع حاصل از کاهش یارانه حامل‌های انرژی است.

شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران هنوز اعلام نکرده است که از چه زمانی استفاده از کارت‌های سوخت الزامی خواهد شد؛ اما سخنگوی این شرکت به خبرگزاری ایسنا گفته است «افرادی که فاقد کارت سوخت هستند، باید برای دریافت این کارت به نمایندگی‌های پلیس +۱۰ مراجعه کنند.»

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top