آخرین اخبار
عملیات پهپادها و هلی کوپترها برای یافتن لاشه هواپیمای شرکت هواپیمایی آسمان«توافق» کـردها و دمشق بر سر ورود نیروهای ارتش سوریه به عفرینترامپ: هرگز با ارسال پول به ایران توسط دولت اوباما کنار نیامده‌اممحمد جواد ظریف می گوید ایران پایگاه یا حضور نظامی در سوریه ندارد

صنعت خودرو ایران در مسیر اشتباه

حمایت‌های دولت از صنعت خودروسازی نه‌تنها سبب پیشرفت این صنعت نشده، بلکه زمینه سقوط آن را فراهم کرده است.

17 روز قبل
مجتبی احمدی
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

صنعت خودروسازی ایران پس از انقلاب اسلامی از رانت و امتیازهای گسترده‌ای برخوردار بوده و از این نظر جزء صنایع محافظت‌شده محسوب می‌شود؛ اما این حمایت‌ها نه‌تنها سبب پیشرفت این صنعت نشده، بلکه زمینه سقوط آن را فراهم کرده است.

به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» سیاست‌گذاری‌های غلط و حمایت‌های بی‌جا باعث شده تا صنعت خودروسازی در ایران از رشد طبیعی خود باز بماند. از طرفی وجود سرمایه ثابت فراوان و جمعیت شاغل در این صنعت دلیلی شده تا دولت‌ها محافظ کاری ویژه‌ای نسبت به آن داشته باشند؛ چراکه همواره نگران تاثیر منفی این صنعت بر بخش‌های دیگر اقتصاد هستند.

قبل از انقلاب و در دوران برادران خیامی داستان خودروسازی برای ایران متفاوت بود؛ این تفاوت به حدی بود که کُره‌ای‌ها آرزوی رانندگی با خودروهای ایرانی را داشتند؛ اما پس از انقلاب به دلیل جلوگیری از ورود تکنولوژی و مقرر کردن تعرفه‌های گمرکی برای واردات خودروهای خارجی، صنعت خودروسازی ایران عملاً به تنبلی و عقب‌ماندگی دچار شد.

اما هزینه این عقب‌ماندگی را مردم در جاده‌ها و خیابان‌ها می‌دهند. خودروهای تولید داخل به دلیل ایمنی و کیفیت پائین سالانه بیش از 20 هزار نفر را به کام مرگ می‌فرستند و ده‌ها هزار نفر را مصدوم و معلول می‌کنند. در واقع اطمینان خودروسازان ایرانی از اینکه موردحمایت همه‌جانبه دولت هستند و چتر یارانه‌های نقدی و غیر بر سرشان گسترده است، هیچ کوششی برای پیشرفت و جلب اعتماد مشتریان خود نمی‌کنند.

تعرفه‌های 50 تا صددرصدی گمرکی برای واردات خودروهای خارجی، زمینه‌ای را فراهم کرده است تا خودروسازان با فراغ بال به تولید خودروهای ضد محیط‌زیست، غیر ایمن و بی‌کیفیت ادامه دهند. به بیان دیگر اگر دولت تعرفه‌های واردات خودرو را کاهش می‌داد و به سطح دیگر کشورها می‌رساند، شرکت‌هایی چون ایران‌خودرو و سایپا در یک بازار رقابتی مجبور می‌شدند استانداردهای روز جهان را رعایت کنند.

جای خالی برنامه در صنعت خودرو

به باور بسیاری از اقتصاددانان حمایت‌های بی‌پایان دولت از صنعت خودروسازی و مقرر کردن تعرفه‌های بسیار بالا، در واقع سلب آزادیِ انتخابِ خریداران ایرانی است؛ خریدارانی که حق دارند در برابر بودجه خود، محصولی با کیفیت دریافت کنند. خودروسازان ایرانی در حال حرکت در مسیری اشتباه هستند. این مسیر اشتباه نتیجه نبود برنامه‌ای جامع و چشم‌اندازی روشن در این صنعت است.

حميد آذرمند درباره چگونگی تحول صنعت خودروسازی ایران می‌گوید «نكته اول آن است كه دولت يك برنامه ميان‌مدت براي اين صنعت بنويسد و خودروساز را آگاه كند كه مثلاً در پنج سال آينده نظام تعرفه‌گذاري، قيمت‌گذاري و استانداردسازي اين صنعت به چه سمتي خواهد رفت. آنگاه به خودروسازان بگويد كه خود را با اين برنامه تطبيق دهند.»

این اقتصاددان با بیان اینکه دولت هرگز نبايد به صورت كمي با اين صنعت برخورد كند و مثلاً بگويد تا پايان اين سال اين تعداد خودرو به توليد برسد يا نرسد، می‌افزاید «دولت در مقام ناظر و سیاست‌گذار بايد وارد عمل شود و زمينه را براي توليد رقابتي آماده كند. از منظر اقتصاد كلان ادامه فعاليت صنعت خودرو در ايران با تعرفه‌هاي بالا در نهايت به ضرر دولت، محیط‌زیست، مردم و حتي بنگاه‌هاي خودروساز است.»

قیمت‌های بی‌اساس

حمایت‌های بی‌چون چرای دولت از یک سو و تعرفه‌های بال برای واردات خودرو، زمینه‌ای را فراهم کرده است تا خودروسازان ایرانی به هر نحوی که مایل هستند محصولات خود را قیمت‌گذاری کنند. مافیای این صنعت با نفوذ در شورای رقابت که مسئول قیمت‌گذاری خودرو در ایران است، توانسته است نرخ‌هایی را وضع کند که هیچ‌گاه با کیفیت خودروهای ایرانی هماهنگی ندارد. این مسئله نه‌تنها به معنای تضییع حقوق مردم است، بلکه در بلندمدت قطعاً باعث سقوط صنعت خودرو در ایران خواهد شد.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top