آخرین اخبار
عملیات پهپادها و هلی کوپترها برای یافتن لاشه هواپیمای شرکت هواپیمایی آسمان«توافق» کـردها و دمشق بر سر ورود نیروهای ارتش سوریه به عفرینترامپ: هرگز با ارسال پول به ایران توسط دولت اوباما کنار نیامده‌اممحمد جواد ظریف می گوید ایران پایگاه یا حضور نظامی در سوریه ندارد

سیلی تحریم‌های اقتصادی به‌ صورت ورزشکاران ایرانی

سایه تحریم‌های اقتصادی شورای امنیت و ایالات‌متحده آمریکا تقریباً در همه نقاط جهان روی ایرانی‌ها سنگینی می‌کند.

10 روز قبل
مجتبی احمدی
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

سایه تحریم‌های اقتصادی شورای امنیت و ایالات‌متحده آمریکا تقریباً در همه نقاط جهان روی ایرانی‌ها سنگینی می‌کند. خبرگزاری «یونهایپ» گزارش داده است که چهار ورزشکار ایرانی که برای المپیک زمستانی 2018 عازم کره جنوبی شده‌اند گوشی سامسونگ دریافت نخواهند کرد.

به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» شرکت کره‌ای سامسونگ در حالی به بهانه تحریم‌های آمریکا و شورای امنیت از اهدای گوشی‌های هوشمند Note 8 Olympic Edition به ورزشکاران ایرانی امتناع کرده است که طبق آمار موسسه GFK بیش از 51 درصد بازار موبایل ایران در اختیار این شرکت قرار دارد.

شرکت سامسونگ پس از تحویل 4 هزار گوشی مخصوص بازی‌های المپیک «پیونگ چانگ»، به مسئولان برگزاری (IOC) اعلام کرده‌اند به دلیل تحریم‌ها از دادن این هدیه به ایرانی‌های حاضر در این رقابت‌ها خودداری کنند؛ چراکه در غیر این صورت تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل درباره ممنوعیت ارسال وسایل تجملی به ایران نقض خواهد شد.

واکنش منفعلانه وزارت امور خارجه ایران

واکنش مقام‌های ایرانی در برابر این توهین تاریخی، مانند اتفاق‌های گذشته همچون حادثه نفت‌کش سانچی، منفعلانه بوده است. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در واکنش به این آبروریزی بین‌المللی اعلام کرده است دیگر از گوشی سامسونگ استفاده نخواهد کرد. معلوم نیست استفاده نکردن از گوشی سامسونگ توسط ظریف چه تأثیری در اعاده حیثیت ورزشکاران ایرانی و اعتبار بین‌المللی ایران خواهد داشت.

این برای نخستین بار نیست که تحریم‌های بین‌المللی شخصیت و آبروی ایرانی‌ها را زیر سؤال می‌برد. منع سفر ایرانیان به ایالات‌متحده، مسدود شدن حساب‌های بانکی ایرانی‌ها در برخی کشورها، ممنوعیت خرید از فروشگاه آنلاین آمازون و... کم‌ترین هزینه‌هایی است که شهروندان ایرانی برای بلندپروازی‌های جمهوری اسلامی می‌پردازند.

پس از قدرت گرفتن جمهوری اسلامی، ایران همواره در تحریم‌های بین‌المللی قرار داشته و مردم عادی بزرگ‌ترین قربانیان سیاست‌های نادرست سران جمهوری اسلامی بوده‌اند.

شوک سامسونگی به ورزشکاران ایرانی

گفته می‌شود چهار ورزشکار ایرانی به نام‌های سمانه بیرامی باهر، سید ستار صید در رشته «کراس کانتری» و محمد کیادربندسری، فروغ عباسی در رشته «آلپاین» که در المپیک زمستانی پیونگ چانگ شرکت کرده‌اند به دلیل این اتفاق ناخوشایند در شرایط روحی و روانی نامناسبی قرار دارند.

این شرایط به‌گونه‌ای است که رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک ایران به سرپرست کاروان ایران در المپیک زمستانی دستور داده است به تمام ورزشکاران ایرانی یک گوشی موبایل هدیه داده شود. صالحی امیری به‌تازگی ریاست این کمیته را بر عهده گرفته و به دلیل ناآشنایی با این حوزه هنوز پاسخ قاطعانه‌ای به توهین کمیته بین‌المللی المپیک نداده است.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top