آخرین اخبار
آغاز سفر اروپایی وزیر خارجه آمریکا: «ایران محور گفت‌وگوها در لندن و پاریس»نمایندگان مجلس هشتم بهمن از زندان اوین بازدید می‌کنندوزیر خارجه فرانسه برای گفت‌وگو در مورد مسائل منطقه و برجام به ایران می‌رود

نظر نزدیک و دور آیت الله خامنه ای

بسیاری از رسانه ها، سخنان آیت الله خامنه ای را طعنه و هشداری تند خطاب به محمود احمدی نژاد دانسته اند که چندی است او و همراهانش، حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی در اظهاراتی متفاوت و صریح به انتقاد از قوۀ قضاییه می پردازند. خط پایان محمود احمدی نژاد کجاست؟

26 روز قبل
بهروز مفید
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

سخنرانی روز گذشتۀ آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی- با بازتاب پررنگ در اکثر رسانه های اصلاح طلب ایران، حکایت از این دارد که این رسانه ها، حتی برای تخریب محمود احمدی نژاد، رییس جمهور پیشین جمهوری اسلامی، حاضرند تا تصاویر آقای خامنه ای را در صفحۀ اول خود و در تیتر یک منتشر کنند.

این در حالیست که در اکثر مواقع، سخنان آیت الله خامنه ای در روزنامه های اصلاح طلبِ درون ایران، صرفا کادر کوچکی از صفحه نخست را سهم خود می کند.

چه سخنانی مطرح شدند؟

رهبر انقلاب اسلامی، صبح روز چهارشنبه، ششم دیماه 96، در دیدار مسئولان و اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سراسر کشور گفت: "تبلیغ در اسلام کاملاً در جهت مخالف با پروپاگاندای غربی‌ها است که با هدف رسیدن به پول و قدرت انجام می شود و در آن فریب افکار عمومی، دروغگویی و بازیگری نیز جایز است."

گفته می شود این سخنان در راستای تشدید فعالیت های رسانه های برون مرزی و فارسی زبان و گسترش اطلاع رسانی آنان در مسائل مختلف است.

هشداری تند و تیز به احمدی نژاد

وی همچنین در سخنانی طعنه آمیز گفت: "نمی‌شود که انسان یک دهه همه‌کاره کشور باشد، بعد در دهه بعدی تبدیل شود به مخالف‌خوان کشور."

بسیاری از رسانه ها، این سخنان را طعنه و هشداری تند خطاب به محمود احمدی نژاد دانسته اند که چندی است او و همراهانش، حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی در اظهاراتی متفاوت و صریح به انتقاد از قوۀ قضاییه می پردازند.

البته گویا این موضوع به یک سنت تبدیل شده است که تمام روسای جمهوری در ایران پس از اتمام دوره شان، مورد غضب دستگاه امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی قرار می گیرند.

امروز نیز در ویدیویی که از محمود احمدی نژاد منتشر شده است، او در پاسخ به "جوانی بسیجی" در پاسخ به انتقاد و به گفتۀ احمدی نژاد، "قضاوت" او پاسخ داد و گفت اگر کسی خلاف نظر رهبری نظری بدهد، باید بمیرد؟

همچنین در متنی که از سوی محمدجواد اکبرین در کانال تلگرامی وی در حاشیۀ گفته های آیت الله خامنه ای منتشر شده، آمده است:

حرف‌های امروز آیت‌الله خامنه‌ای مهمترین سخنرانیِ او در سه دهه رهبریش بود! چون حاصل کارنامه‌ی خود را روایت می‌کرد.

 حال باید به انتظار نشست و دید آیا سرنوشتی مشابه سید محمد خاتمی یا ابوالحسن بنی صدر در انتظار محمود احمدی نژاد است یا اینکه او نیز به طرقی دیگر به انزوا کشیده خواهد شد.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top