آخرین اخبار
آغاز سفر اروپایی وزیر خارجه آمریکا: «ایران محور گفت‌وگوها در لندن و پاریس»نمایندگان مجلس هشتم بهمن از زندان اوین بازدید می‌کنندوزیر خارجه فرانسه برای گفت‌وگو در مورد مسائل منطقه و برجام به ایران می‌رود

نشست ویژه کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران درباره اعتراضات اخیر

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، امروز در رابطه با تجمعات اعتراضی اخیر در این کشور جلسه تشکیل داده

14 روز قبل
میم.الف
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، امروز در رابطه با تجمعات اعتراضی اخیر در این کشور جلسه تشکیل داده و به بررسی علل و چرایی این اعتراضات پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مجلس ایران "خانه ملت"، سیدحسین نقوی‌حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص نشست مذکور گفت: در این نشست به جلسه غیرعلنی مجلس و مأموریتی که لاریجانی رئیس مجلس به کمیسیون امنیت دادند، اشاره شد و کمیسیون با حضور سردار ساجدی نیا معاون هماهنگ کننده ناجا، حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور، نمایندگان وزارت اطلاعات، سپاه و مرکز پژوهش‌ها جلسه را تشکیل داد.

"اقتصاد محور اصلی اعتراضات اخیر ایران بود"

وی تصریح کرد: در این نشست سردار ساجدی‌نیا طی سخنانی یادآور شد که شروع تجمعات در گذشته بوده و اقتصاد محور اصلی آن بوده است و این تجمعات مربوط به مال‌باختگان و یا کارخانجات تعطیل شده و دیگر تجمعات از این قبیل بود.

"تلگرام محوریت پیام رسانی اعتراضات را به عهده داشت"

نقوی حسینی با اشاره به نقش تأثیرگذار تلگرام که محوریت پیام رسانی اعتراضات را به عهده داشت، گفت که این پیام رسان نقش شتاب دهنده را ایفا کرد.

وی در عین حال افزود: هیچ کشوری بدون مدیریت فضای مجازی نمی‌تواند امنیت خود را تامین کند و باید فضای مجازی مدیریت شود، هیچ کس با محدود کردن و یا بستن اینترنت و فضای مجازی موافق نیست ولی همه کشورها فضای مجازی خود را مدیریت می کنند.

گفتنی است بسیاری از شهرهای ایران طی روزهای گذشته شاهد تظاهرات گسترده مردم در اعتراض به اوضاع اقتصادی و مسائل اجتماعی مانند فقر و بیکاری بوده است که در جریان این اعتراضات بیش از 20 نفر کشته و3700 نفر بازداشت شدند.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top