آخرین اخبار
سخنگوی وزارت خارجه ایران اقدامات عربستان در منطقه را باعث نا امنی و بی ثباتی دانستموگابه 93 ساله با اعلام اینکه قصد کناره گیری از قدرت ندارد با نظامیان در خصوص آینده زیمبابوه مذاکره کردسفیر ایران در بریتانیا از نهایی شدن پرداخت بدهی 450 میلیون پوندی به ایران برای آزادی نازنین زاغری خبر داددر حالی که دولت از اتمام اسکان موقت زلزله زدگان خبر داده است ، ناظران محلی وضعیت سکونت و زندگی را در این مناطق بسیار ضعیف میذانند

بمب ساعتی تروریسم در لندن، 22 نفر را مجروح کرد

انفجار در متروی لندن یک حمله تروریستی توصیف شد

بیان
A- A A+

وقوع انفجار در متروی لندن که در اثر آن22  نفر دچار جراحات سوختگی شدند، از سوی پلیس لندن، یک حمله تروریستی توصیف شد.

به گزارش برخی از رسانه ها، احتمال می رود که انفجار بر اثر بمب ساعتی بوده و وسیله انفجاری مجهز به تایمر بوده است.

روز جمعه، ۲۴ شهریور ساعت 8 و 20 دقیقه ، رسانه های محلی به نقل از شبکه‌های اجتماعی گزارش دادند که یک سطل سفید رنگ با محتویات عجیب محترقه  در داخل یکی از واگن‌های مترو در ایستگاه پارسونز گرین  در جنوبغربی لندن منفجر شده است.

مارک رولی، معاون کمیسر لندن اعلام کرده است، صدها پلیس امنیتی لندن در حال تحقیق در مورد این حادثه تروریستی هستند.

22 نفر که در اثر  این انفجار دچار جراحات ناشی از سوختگی شده بودند تحت درمان قرار گرفتند.

نخست وزیر بریتانیا با اسیب دیدگان این حادثه ابراز همدردی کرده و دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نیز این حمله را محکوم کرده است.

همچنین صادق خان شهردار لندن در پیامی کوتاه ضمن تایید اینکه حمله تروریستی بوده است، مردم را دعوت به آرامش کرده و گفت: ما هرگز تسلیم تروریسم نخواهیم شد در ضمن اینکه خطر حمله تروریستی سراسر اروپا را تهدید می کند. وی گفت حضور پلیس در لندن فزایش خواهد یافت.

 از آغاز سال میلادی جاری این پنجمین حمله تروریستی در لندن  بوده است که فقط یکی از این حمله ها هیچ کشته ای بر جای نگذاشت و در 4 مورد بقیه 36 نفر جان خود را از دست دادند.

مقاله

روشهای قدرتمداری
  نیما حق پور
فرو پاشی امپراطوری انگستان
  دکتر محمود دلخواسته

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top