آخرین اخبار
عملیات پهپادها و هلی کوپترها برای یافتن لاشه هواپیمای شرکت هواپیمایی آسمان«توافق» کـردها و دمشق بر سر ورود نیروهای ارتش سوریه به عفرینترامپ: هرگز با ارسال پول به ایران توسط دولت اوباما کنار نیامده‌اممحمد جواد ظریف می گوید ایران پایگاه یا حضور نظامی در سوریه ندارد

چیزهایی که باید در زمان وقاع زلزله بداند (طنز تلخ)

"شما در ایران زندگی می کنید در سرزمین مسکن مهر کار چندانی از شما ساخته نیست برای آرامش روحتان دعا کنید . "

3 ماه قبل
مهدی نخل احمدی
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

"شما در ایران زندگی می کنید

در سرزمین مسکن مهر

کار چندانی از شما ساخته نیست

برای آرامش روحتان دعا کنید . "

هم وطنان عزیز تنها چیزی که میتواند به شما در این زمان کمک کند نگاه منطقی و به دور از احساسات است . در زمان وقوع زلزله در تمام کشورهای دنیا اولین اقدام پناه بردن در محل امن و یا خروج از منزل است . اما شما اشتباه نکنید . شما در مسکن مهر زندگی میکنید که به احتمال قوی پایه های آن  آنقدر محکم نیست تا به شما  فرصت خروج از منزل را بدهد . پس شما بدون شک در همان تلاش اولتان ناکام خواهید بود  . اگر هم موفق به خروج از منزل شوید , تصور میکنید  در بیرون منزل چه چیزی در انتضار شماست ؟ یا از سرما میمیرید و یا طعمه گرگها خواهید شد و یا اینکه از گرسنگی و یا تشنگی خواهید مرد . اگر هم تمام اینها شما را از پا در نیاورد کافیست به پشت سرتان نگاهی بیاندازید , دیگر منزل و سرپناهی نخواهید داشت تا در آن زندگی کنید . بهتر است قبل از هر کاری به تمام عواقب فرار توجه کنید .

باور بفرمایید از سر دلسوزی عرض میکنم . مرگ بر اثر زلزله و ماندن زیر آوار بسیار شرافتمندانه تر از در به دری و آوارگی و مرگ تدریجی خواهد بود .پس تمام مزخرفاتی که در بعضی کشورهای مثلا توسعه یافته میگویند را از سرتان بیرون کنید . اینجا بعد از هیایوی چند روز اول دیگر کسی از شما نخواهد پرسید که ابولی خرت به چند ؟ کسی آب و نانی به دستتان نخواهد داد و کسی به شما نخواهد گفت برای سر هم کردن دوباره ی این ویرانه ات چه میخواهی بکنی . دیگر در تلگرام و صدا و سیما و هیئت دولت از شما صحبتی نخواهد بود . شما فقط برای چند روز ناموس وطنتان خواهید بود و بعد از این چند روز باز همه هزینه ها برای سوریه و لبنان و حرمین شریفین  خواهد بود . شما میمانید و خانه ای که ویرانه است و بستگانی که نیستند و آرزوهایی که بر باد رفته است .  

 باور بفرمایید از سر دلسوزی عرض میکنم .  این بهتریم راه است . زمانی که تکانهای زلزله را احساس کردید , خونسردی خود را حفظ کنید . نفس عمیقی بکشید .  آرام در جای خودتان دراز بکشید . چشمانتان را ببندید تا در آخرین لحظات فرو ریختن سقف هراسانتان نکند  .  در همان حین میتوانید برای آمرزش روحتان هم دعا کنید .

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top