آخرین اخبار
فرمانده پلیس: ماجرای «کشته‌سازی‌ها» در اعتراضات اخیر مشکوک استگسترش لکه‌های نفتی در پی غرق شدن نفتکش سانچیصادقی: یکی از کسانی که در زندان فوت کرد، از خوراندن قرص به زندانیان خبر داده بوددو ماه پس از زلزله کرمانشاه مردم هنوز «با کمبود سرویس بهداشتی مواجه‌اند»

نهنگ آبی و پادزهرش (طنز)

در خبرها آمده بود که آقای محمد گلپایگانی , رئیس دفتر آقای خامنه ای , در اظهار نظری تخصصی عنوان کرده اند که :" پاد زهر نهنگ آبی مسجد و امام جماعت مسجد است " .

3 ماه قبل
مهدی نخل احمدی
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

در خبرها آمده بود که آقای محمد گلپایگانی , رئیس دفتر آقای خامنه ای , در اظهار نظری تخصصی عنوان کرده اند که :" پاد زهر نهنگ آبی مسجد و امام جماعت مسجد است " .  درست لحظاتی بعد از منعقد شدن این  اظهار نظر گرانبها , موسسات پژوهشی و فرهنگی و تحقیقاتی و علمی و غیره , کارشناسان و پژوهشگران  خود را فرا خوانده و از آنها خواسته اند اگر آب دستشان است زمین بگذارند و بروند به دنبال رمز گشایی از این پیام بالاقوه بدیع . چون به اقرار تمامی آنها تا به امروز علم و فرهنگ و اقتصاد و فلسفه و همه چیز  , پیشرفتها و مقابله خود با ناکامی ها را تنها مدیون صحبتها و پیامهای رمزی و سرشار از مفاهیم ژرف مقامات حکومت ایران بوده اند . بر همین اساس هر کدام از این موسسات در پی پیشی گرفتن از رقبای خود در رمز گشایی این بیان بی نظیر گشته تا بتوانند با پی بردن به مفاهیم ژرف پیش و پس این کلام , از منافع مادی و معنوی آن بهره مند شوند . به گزارشگر ما در محل رمز گشایی تا این لحظه فرضیه های غیر رسمی و اثبات نشده ای در مورد ارتباط نهنگ آبی و مسجد و امام مسجد ارائه شده است که به برخی از آنها اشاره میشود .

1-      گروهی بعد از بررسی این سخن تکه ای از مسجد و نصف یک امام جماعت مسجد را به آزمایشگاه برده و به دنبال گرفتن عصاره آنها طی یک فرایند شیمیایی هستند . این گروه معتقدند در صورت استخراج عصاره این ترکیب میتوان از آن در درمان مسمومیت ناشی از گزیدگی هر گونه حشره  و نهنگی استفاده نمود .

2-      گروهی دیگر بر این عقیده اند که این پاد زهر قبلا توسط یک امام جماعتِ زیرک و باهوش کشف شده است و در حال حاظر از آن  در سردابه ای در یکی از مساجد , که محل آن نامعلوم است , نگهداری میشود . بر اساس این فرضیه آقای گلپایگانی در پیام رمزی علاوه بر انتشار این خبر به دنبال پیدا کردن یک مشتری دست به نقد برای این پادزهر بوده اند . خبرهای تایید نشده ای هم وجود دارد مبنی بر اینکه نمایندگی انحصاری هم برای این پادزهر داده میشود .

و اما در همین حین گروهی دیگر از موسسات معتبر بین المللی بلافاصله با الهام از این روشنگری آقای گلپایگانی در پی گمانه زنی در خصوص برخی دیگر از پادزهرهایی هستند که احتمالا میتوانند در درمان امراض و مسمومیتهای مختلف به کار گرفته شودند . بر پایه ی این فرضیه ها میتوان  هیئتها و مداحان را پادزهر مسمومیت ناشی از فقر و تنگدستی  , امام زاده و متولیان امام زاده را پادزهر ناشی از بی کاری  ,  صحن متبرکه اما راحل را پادزهر تبعیض و نقض حقوق شهروندی  در نظر گرفت  . همه ی موسسات و پژوهشگران درگیر در این مساله به جد تصریح کرده اند که فقر , بی کاری , معضلات اجتماعی , تبعیض و سایر موارد هیچ ارتباطی با بی کفایتی مدیران و مسئولان و گسترش خرافات و فساد در کشور نداشته و فقط از طریق پادزهرهای توصیه شده میتوان با آنها مقابله نمود .    این پژوهشگران همچنین متفق القول بر این عقیده اند که بیت رهبری و شخص مقام معظم رهبری پادزهر تمامی امراض و مسمومیتهای عالم بوده و به عبارتی ایشان را "سلطان پادزهرها " نامیده اند . 

مقاله

چند کلامی با سید مصطفی تاج زاده
  نويسنده اى از ايران

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top