آخرین اخبار
آغاز سفر اروپایی وزیر خارجه آمریکا: «ایران محور گفت‌وگوها در لندن و پاریس»نمایندگان مجلس هشتم بهمن از زندان اوین بازدید می‌کنندوزیر خارجه فرانسه برای گفت‌وگو در مورد مسائل منطقه و برجام به ایران می‌رود

پول و پورن؛ مستندی غیرقابل استناد

مستند به معنای مجموعه ای است که بشود به آن استناد نمود. متاسفانه این نوع از مستندات که با پول مردم ساخته و به خودشان مجددا فروخته می شود به هیچ روی قابل استناد نیستند.

1 ماه قبل
بهروز مفید
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

مهرماه سال جاری، مستندی تحت عنوان «پول و پورن» رونمایی شد که شباهت بسیاری با سلسله مستندهای «شوک» داشت. فارغ از آنکه می شود نام این نوع از فیلم ها را "مستند" گذاشت یا خیر، با یک بار دیدن این مدل از فیلم ها به ناگاه فیلم های اعترافات اجباری در دهه های مختلف پس از انقلاب به ذهن متبادر می گردد.

این فیلم که با بودجۀ سپاه پاسداران ساخته شده است، به بررسی موضوع فحشا در کشورهای مختلف می پردازد به این صورت که فرد یا افراد مختلف، با نفوذ در داخل ایران (فیلم مورد نظر "خزر شهر" را نقطۀ آغازین این نوع فساد می داند!) سعی در فریب دختران ایرانی کرده و آنان را در فساد سازماندهی شده غرق می کنند.

مستند به معنای مجموعه ای است که بشود به آن استناد نمود. متاسفانه این نوع از مستندات که با پول مردم ساخته و به خودشان مجددا فروخته می شود به هیچ روی قابل استناد نیستند چراکه تنها با متهم کردن افراد و سرویس های خارجی، سعی در تبرئه خود از هرگونه مشکل در مرزهای داخلی دارند.

نمایش دادن چهره های برخی افراد به صورت مات، صدای بم و پشیمانِ این چهره ها و همچنین صدای پر التهابِ گویندۀ "مستند"، همه و همه به صورتی هستند که گویی جهانِ بیرون، جهانی پر از شیاطینِ خونخوار است و تمام جهان لیبرال، جهانی فاسد و غیر قابل زیست تلقی می گردد.

حسن عباسی که سخنران مراسم رونمایی از مستند پول و پورن بود در سخنرانی ای پس از نمایش آن گفت: همان جریانی که علیه این فیلم شروع به شانتاژ کرده‌اند. اگر تا دیروز ما سندی نداشتیم که آمریکا علیه ایران جنگ نرمی را آغاز کرده است امروز خودشان اسنادی را منتشر کردند.

وی همچنین در ادامه گفت: چرا جریانات لیبرال در مقابل اینکه ما گفتیم در جریان بانکی ربا وجود دارد سکوت کرد! ما را با تز دین و سیاست سر کار گذاشتند در خارج با جدایی دین از اقتصاد.
عباسی با تاکید بر این مطلب که موضوع بعدی نابودی خانواده و ازدواج سفید است، ابراز داشت: حالا خودشان آمار داده‌اند که زنازادگی نیز وجود دارد، اما وقتی ما اعلام کردیم در دانشگاه آمار افزایش یافته انقدر به داد و فریاد پرداختند و گفتند که مگر همه مشکلات ما رفع شده که اینها را می‌گویید؟! که من در نهایت گفتم مگر روی صحبت من با شماست؟!

 البته در ادامۀ این سخنان، عباسی با حمله به کسانی که به "مدافعین حرم" توهین می کنند اضافه کرد که «ساکت نخواهیم نشست». این نوع سخنان و این حملات که طبق معمول بی پایه و اساس بوده است، صرفا در جهت تشویش اذهان عمومی بوده و اضافه کردن بار هیجانی به جامعه است؛ آنچه که مخرب جوامع مختلف است!

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top