آخرین اخبار
آمارهای رسمی حکایت از کشته شدن 444 نفر در زلزله هفته گذشته کرمانشاه داردسعد حریری نخست وزیر لبنلن که هفته پیش در پی سفر به عربستان ،استعفا داده بود، در بازگشت به لبنان با درخواست تعلیق استعفایش موافقت کردوزارت خارجه ایران در پی اعلام پایان داعش ، از نیروهای سپاه قدس و حزب الله لبنان وهمچنین حمایت های روسیه تقدیر کردحسن روحانی در بندر سوچی با روسای جمهور ترکیه و روسیه دیدار کردگزارشها از مناطق زلزله زده حکایت از بحران سرمازدگی در این مناطق دارد

سعد حریری؛ بازداشت احتمالی یا آزادی مشروط؟

روزنامۀ ایندیپندنت و وبسایت خبری فرانس24 در تحلیل‏های جداگانه مدعی این هستند که آقای حریری در حصر و بازداشت است.

10 روز قبل
بهروز مفید
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

ساعاتی پیش دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که عربستان از اسراییل خواسته به لبنان حمله کند.

همچنان تحلیل‏های متفاوت و بعضا مشابهی از استعفای سعد حریری به گوش می‎رسند. روزنامۀ ایندیپندنت و وبسایت خبری فرانس24 در تحلیل‏های جداگانه مدعی این هستند که آقای حریری در حصر و بازداشت است. از طرفی مقامی چون وزیر امور خارجه فرانسه گفت که سعد حریری دو روز گذشته را در سفر به ابوظبی و ملاقات با ولیعهد امارات گذرانده بنابراین نمی توان عنوان کرد که وی در بازداشت است.

عربستان در طول یک ماه گذشته صحنۀ بازداشت‎های مختلفی بوده است. هرچند که ارتباط دادن بازداشت شاهزادگان سعودی با سعد حریری کمی غیر معمول به نظر می رسد اما خیلی هم غیر منطقی نیست.

دولت بیروت اما استعفای نخست وزیر را نپذیرفته میشل عون، رییس جمهوری لبنان نسبت به وضعیت سعد حریری در عربستان ابراز نگرانی کرده است.

 این گفته‎ها ما را به این نتیجه می‎رسانند که آقای حریری می‎توانست با تقدیم استعفانامۀ خود به دولت مرکزی لبنان، پای نخست وزیر بعدی را به صحنۀ سیاسی این کشور باز کند تا لبنان با یک خلا موقت روبرو نگردد اما چنین نکرد. همین موضوع باعث شد تا رییس جمهوری لبنان، استعفای وی را غیر قابل قبول خوانده و در گفتگو با ولید بخاری، کاردار سفارت عربستان در بیروت گفته است که حریری «باید به کشورش بازگردد».

مقاله

فرهنگ آزادی را در یابیم
  دکتر محمود دلخواسته
روشهای قدرتمداری
  نیما حق پور
فرو پاشی امپراطوری انگستان
  دکتر محمود دلخواسته

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top