آخرین اخبار
پیام نوروزی ترامپ: چالش مردم ایران حاکمانی‌‌اند که به خودشان خدمت می‌کنندحداقل دستمزد کارگران در سال ۹۷، حدود ۲۰ درصد افزایش یافتمرکز آمار: ۱۰۰هزار خانوار ایرانی در چادر زندگی می‌کنندپیشنهاد اعدام برای مبارزه با مواد مخدر در آمریکا از سوی ترامپموگرینی: بحث افزایش تحریم‌ علیه ایران مطرح نیست و برجام دست‌نخورده باقی می‌ماند

از جعل اسکناس تا هک کردن سایتها توسط سپاه پاسداران

انتشار اخباری اینچنین , فارغ از صحت و سقم آن میتواند چنین به ذهن متبادر نماید که سپاه پاسداران برای دست یافتن به اهداف خود حاظر به زیر پاگذاشتن هرگونه خط قرمز داخلی و بین المللی را خواهد بود .

4 ماه قبل
مهدی نخل احمدی
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

جعل احتمالی  یک تماس ساده تلفنی یا جعل پول ملی یک کشور دیگر و یا  تحت پیگرد قرار گرفتن یکی از هکرهای پیشین سپاه توسط آمریکا ,همه ی اینها  مسائلی است که سپاه پاسداران این روزها با آن مواجه است . چندی پیش فیلمی از عزیز جعفری فرمانده  سپاه منتشر شد که او در حال صحبت با کسی برای کمک به زلزله زدگان نشان میداد . عزیز جعفری در این  مکالمه  به خاطراتی از دوران جنگ اشاره میکرد و  سپس سردار از این مخاطب احتمالی  خود میخواهد که چادر و کنسرو و تجهیزات به مناطق زلزله زده بفرستد! با دقت بیشتر مشخص بود که کسی تلاش میکند تا با تلفن عزیز جعفری در این میان تماس بگیرد. حدس و گمانهای زیادی از ماهیت این تماس تلفنی در شبکه های مجازی پحش شد و استدالاهای متفاوتی در صحت یا نمایشی بودن این تماس توسط ناظران  در فضای مجازی منتشر شد  . البته سپاه پاسداران و فرماندهان آن پیش از این نیز سابقه ی چنین رفتارهایی را داشته اند .  عکس های فتوشاپی از موشک ها و توانمندی های نظامی سپاه پاسداران تا پخش ویدئوهای آزمایش موشکهای قدیمی با نام موشک جدید با قابلیتهای جدید از جمله ی این رفتارها بوده است .  چیزی از ماجرای تماس سردار جعفری نگذشت که داستان دیگری در مورد سپاه پاسداران بر سر زبانها افتاد . آمریکا اعلام کرد که شبکه ای از جاعلان اسکناسهای یمنی را شناسایی کرده است که زیر نظر سپاه پاسداران و نیروی قدس این سپاه فعالیت میکرده اند . در این میان دو شرکت مرتبط  در آلمان و چند شرکت و عضو سپاه پاسداران تحت تحریمهای وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفتند . سپاه پاسداران نسبت به این مساله واکنشی نشان نداد و مثل همیشه آن را دسیسه ی آمریکا برای مقابله با صدور انقلاب ایران نامید .  به تازگی هم وزارت دادگستری آمریکا اعلام  نموده که فردی با نام بهزاد مصری  که قبلا در عملیاتهای سپاه پاسداران برای هک کردن مرکز نظامی و غیر نظامی برخی کشورهای دیگر مشارکت داشته است , دست به هک کردن شبکه ی تلویزیونی اچ بی او  زده که در پی آن مقادیری از محتویات سایت این شبکه تلویزیونی در اینترنت آپلود شده است . گفته میشود  بهزاد مصری  بعد از هک کردن سایت شبکه ی اچ بی او  درخواست مبلغ شش میلیون دلار را کرده بود ولی این درخواست از سوی مسئولان این شبکه ی تلویزیونی رد شده است . اینکه این شخص قبلا به عنوان یکی از هکرهای یکی از نهادهای امنیتی ایران ( احتمالا سازمان اطلاعات سپاه ) بوده است مجددا باز عملکرد و رفتار سپاه پاسداران را در صدر افکار عمومی قرار داده است . گروهی بر این عقیده اند که این افشاگریها از سوی آمریکا در راستای پروژ های است که از مدتها قبل و پس از به روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا شروع و در حال ادامه پیدا کردن است و اما گروهی دیگر عملکرد سپاه پاسداران را ناشی از ایجاد نوعی اعتماد به نفس در این گروه نظامی بعد از مسائل سوریه و عراق و حتی تا حدودی یمن میدانند . در هر صورت انتشار اخباری اینچنین , فارغ از صحت و سقم آن میتواند چهره ی سپاه پاسداران را هر چه بیشتر در میان افکار عمومی داخل و خارج از ایران نامطمئن ساخته و چنین به ذهن متبادر نماید که این گروه برای دست یافتن به اهداف خود حاظر به زیر پاگذاشتن هرگونه خط قرمز داخلی و بین المللی خواهد بود . 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top