آخرین اخبار
فرمانده پلیس: ماجرای «کشته‌سازی‌ها» در اعتراضات اخیر مشکوک استگسترش لکه‌های نفتی در پی غرق شدن نفتکش سانچیصادقی: یکی از کسانی که در زندان فوت کرد، از خوراندن قرص به زندانیان خبر داده بوددو ماه پس از زلزله کرمانشاه مردم هنوز «با کمبود سرویس بهداشتی مواجه‌اند»
بیان
A- A A+

جشنواره شب های فرهنگی سیستان و بلوچستان با حضور هنرمندان و فرهیختگان کشوری و استانی، شماری از نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر تهران یکشنبه شب در برج میلاد  تهران آغاز بکار کرد.

در این مراسم با اجرای موسیقی توسط استاد شیرمحمد اسپندار، گروههای موسیقی آیینی سیستان و بلوچستان، رقص شمشیر و شعرخوانی در جمع علاقه مندان به فرهنگ و هنر این استان از مهمترین برنامه های اجرایی جشنواره شب های فرهنگی در برج میلاد تهران است.

  25 صنعتگر و هنرمند فعال در حوزه صنایع دستی استان برای شرکت در جشنواره شب های فرهنگی به تهران اعزام شدند.

اختتامیه جشنواره شب های فرهنگی در روزهای 26 و 27 شهریور به هنرمندان و صنعتگران سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.

هنرمندان و صنعتگران سیستان و بلوچستان در بخش های مختلف از جمله موسیقی محلی، رقص چوب، پخت غذاهای محلی و صنایع دستی در این 2 روز به صورت نمایشگاه و کارگاه آموزشی اجرای برنامه دارند.

همچنین عکس های گرفته شده از ظرفیت های گردشگری و طبیعی استان در این جشنواره در معرض دید عموم قرار می گیرد.

 این جشنواره به منظور معرفی داشته ها و ظرفیت های فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان و آشنا کردن مردم پایتخت با آداب، رسوم و توانمندی های این استان   امروز و فردا شب از ساعت 18 تا 24  در برج میلاد تهران در حال برگزاری است.

  

 

مقاله

چند کلامی با سید مصطفی تاج زاده
  نويسنده اى از ايران

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top