آخرین اخبار

محرم در کلانشهرها؛ تغییراتی برای قرن بیست و یکم

شب گذشته، مراسم شام غریبان در نقاط مختلف ایران برگزار شد. در این میان، برگزاری این مراسم در برخی شهرها سبک و سیاق جدیدی پیدا کرده است. مدرن بودن چقدر تاثیر روی سنت از صفویه تا کنون گذاشته است؟

2 ساعت پیش

اخبار مرتبط

خلأ هویتی در جامعه ایران

مخالفان نظام از نظر سیاسی دیدگاه‌های متفاوت و معقولی را دنبال می‌کند ولی به دلیل رشد و پرورش در چارچوب‌های ایدئولوژیکِ جمهوری اسلامی، هویت اجتماعی مشخصی ندارند.

3 روز قبل

محروم از مهر مدرسه!

چند روزی بیشتر تا آغاز مهر و بازگشایی مدارس باقی نمانده اما ده‌ها هزار کودک و نوجوان به دلیل فقر و بی‌پولی والدین‌شان از تحصیل باز مانده‌اند و مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند.

5 روز قبل

هیس! از تن‌فروشی صحبت نکنید

روسپی‌گری یا تن‌فروشی در ایران یکی از آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود که حکومت هیچ آمار رسمی از آن منتشر نمی‌کند و حتی صحبت کردن درباره این آسیب را تابو و شرم‌آور می‌داند.

6 روز قبل

کابوس خرید جهیزیه

شیوا دو سال است که عاشق شده و حالا منتظر تکمیل شدن جهیزیه‌اش است تا به خانه بخت برود؛ اما طی چند ماه گذشته که قیمت ارزهای خارجی افزایش پیدا کرده، قیمت لوازم‌خانگی هم سر به فلک گذاشته و خانواده‌اش توانایی تهیه جهیزیه او را ندارند.

7 روز قبل

هشدار! این " درماندگی آموخته شده " است

خشم، انزجار، نزاع، فحاشی، رادیکالیسم… همه اینها خوب هستند. باید باور کنیم که اینها نشانه هایی از زنده بودن انسان هستند. اگر این فاکتورها را از انسان بگیریم، چه خواهد شد؟ جامعه ایران به این سو می رود؛ عمیق تر نگاه کنیم! هشدار! خطری در راه است!

8 روز قبل

توصیه به مردم ایران: دوری از وحشت و هراس‌زدگی در خرید کالا

مردم و فروشندگان کالا هر دو بر این باورند که به زودی و به دلیل تشدید تحریم‌های آمریکا، واردات کالاها قطع خواهد شد و قحطی فرا خواهد رسید اما هر دو گروه دیگر را متهم این نابه‌سامانی می‌دانند.

8 روز قبل

ملت با سوادِ کتاب‌نخوان!

می‌گویند ایرانی‌ها حوصله کتاب خواندن ندارند، اگر هم کمی اهل مطالعه باشند به همان اندازه که لای کتاب را باز می‌کنند، دهانشان هم به همان اندازه برای خمیازه کشیدن باز می‌شود.

10 روز قبل

عصبانی که هستی جذابتر می شوی!

آمار بالای نزاع و خشونت در کشور سیر صعودی عجیبی دارد. مردم پر از اخم و نفرت و بی حوصله شده اند و کوچکترین مساله ای آنها را به خشونت کلامی یا فیزیکی سوق می دهد. روزی نیست که در تهران شاهد "یقه درانی"های مردم نباشیم.

10 روز قبل

روزهای فلاکت‌بار

گورخواب‌ها، دستفروشان، کودکان کار و تن‌فروشان تنها آسیب‌دیدگان این روزها نیستند. قیمت‌های سر به فلک کشیده، حقوق و دستمزد معوق، مرخصی‌های اجباری برای کارگران نشانگر روزهایی است که فلاکت‌بار می‌گذرند.

10 روز قبل

جهنم بی‌هویتی فرزندان مادر ایرانی!

آن‌ها در ایران متولد شده‌اند، مادرشان ایرانی است و همه عمرشان را هم در ایران زندگی کرده‌اند؛ ولی همچنان در برزخ بی‌هویتی به سر می‌برند.

12 روز قبل

گزارش و تحلیل

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top