آخرین اخبار

بحران فقر و گرسنگی در استان سیستان و بلوچستان ایران

علیم یارمحمدی، نماینده مردم زاهدان در مجلس ایران اعلام کرد 75 درصد مردم استان سیستان و بلوچستان زیر خط فقر زندگی می‌کنند و 95 درصد آنها به غذای مناسب دسترسی ندارند.

8 ماه قبل
بیان
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

علیم یارمحمدی، نماینده مردم زاهدان در مجلس ایران اظهار داشت: شرایط مردم استان سیستان و بلوچستان به شدت بحرانی است. حدود 75 درصد آنها زیر خط فقر امنیت غذایی و درواقع مشابه وضع زندگی مردم در آفریقا هستند.

به گزارش خبرگزاری «پانا»، یارمحمدی همچنین تصریح کرد:

"بیش از 95 درصد مردم این استان به غذا و امکانات تغذیه‌ای مناسب دسترسی ندارند. اینها موضوعاتی است که بارها آن را رسانه‌ای کرده‌ایم. نتیجه تحقیقات هم وجود دارد و کسی نمی‌تواند آن را تکذیب کند".

او درباره اظهارات مرعشی معاون استاندار سیستان بلوچستان مبنی بر عدم وجود گورخوابی در این استان گفت:

"موافقم که گورخوابی نداریم. شاید بهتر باشد از کلمه کارتن‌خواب استفاده کرد؛ چیزی که به وفور زیاد است و در پارک‌ها و حتی کنار خیابان به راحتی دیده می‌شود. در بهترین نقطه شهر یعنی خیابان آزادی هم کارتن‌خواب و معتاد داریم.

بحران به قدری زیاد است که نهادهای حمایتی از پس مشکلات مردم این منطقه برنمی‌آیند. جمعیت جوان اینجا بیش از استان‌های دیگر است. شرایط اشتغال بسیار بد است؛ نه صنعت وجود دارد نه کشاورزی.

از معادن رنگینی که در این استان وجود دارد هم بهره‌بردای مناسب نمی‌شود و زیرساخت‌های لازم وجود ندارد. دولت هم با توجه به شرایط اقتصادی که در آن قرار گرفته کار بیشتری نمی‌تواند انجام دهد."

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top