آخرین اخبار

مادران فرالاکچری در ایران متولد شده اند

امیدوارم بهترین ها براتون رقم بخوره. تو این روز قشنگ. رُندترین روز سالتون مبارک». اگر فرض می کنید این پیام تنها در یک پیام خلاصه می شود و تمام، سخت در اشتباهید. مساله به همین سادگی نیست و همین یک پیام منجر به مرگ انسان ها می شود.

11 ماه قبل
صحرا پورایی
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

هر چیز عجیبی را شنیده بودیم و هر مدل لاکچری بودن را هم دیده بودیم به جز زایمان در روزی مشخص در سال. این پیامی است که روز هفتم مهرماه سال 1397 در گروه ها دست به دست شد: «امروز یه تاریخ جالبه 7/7/97. امیدوارم بهترین ها براتون رقم بخوره. تو این روز قشنگ. رُندترین روز سالتون مبارک».

اگر فرض می کنید این پیام تنها در یک پیام خلاصه می شود و تمام، سخت در اشتباهید. مساله به همین سادگی نیست و همین یک پیام منجر به مرگ انسان ها می شود.

به تازگی خبر رسیده که روز گذشته در یکی از بیمارستان های خصوصی کشور خانومی کیسه آب جنین خود را پاره شده می بیند و توسط نزدیکان به بیمارستان منتقل می شود تا روند درمان به سرعت صورت پذیرد.

آنچه که شاهدان بازگو می کنند حیرت انگیز است. در یک روز معمولی، اتاق مراقبت های ویژه بسیار شلوغ است و بخش زنان و زایمان در رفت و آمد زیادتر از حالت معمول است.

به خانمی که کیسه آبش پاره شده به سختی وقت درمان می دهند با اینکه شرایط ویژه ای دارد.

وقتی علت جویا می شود، تعجب همگان دوچندان می گردد. بانوانی به مرکز زنان و زایمان بیمارستان مراجعه کرده اند تا فرزند خود زودتر از موعد به دنیا بیاورند. آنها می خواهند جنین در تاریخی به دنیا بیاید که "رند" باشد!!

یکی از پزشکان تعریف می کند که خانمی به بیمارستان مراجعه کرده و خواستار آن شده که روز گذشته جنین خود را به دنیا بیاورد. پزشک به او می گوید که موعد زایمان او حدود 40 روز دیگر است. خانم اصرار دارد که فرزندش همین امروز به دنیا بیاید که این موضوع با مخالفت جدی پزشک همراه است.

پس از چندی خانم باردار شروع به خودزنی و جار و جنجال می کند و این موضوع را تا جایی ادامه می دهد که در نهایت تصمیم گرفته می شود با توجه به عوارض در پیش رو، جنین متولد شود.

اخبار به دست آمده حاکی از آن است که جنین کاملا نارس بوده و به سرعت می بایست به زیر دستگاه ها منتقل شود. پزشکان اطلاع داده اند که حیات یا ممات جنین به هیچ عنوان مشخص نیست!

لاکچری هایی که در ایران امروز شاهد هستیم، هر روز عجیب تر می شوند. درست مشخص نیست اینگونه افکار از کجا ساماندهی می شوند اما قابل درک است! زمانی که جامعه ای هیچ برای به دست آوردن نداشته باشد، همین موضوع را یک برنامه ریزی می کند. به این صورت که با تولد زودهنگام کودک، می تواند عمری به سایر بستگان فخر بفروشد که تاریخ تولد فرزند من مثل شماره های تلفن، "رند" است!

شاید بتوان نام این حادثه را "لاکچری بودن" گذاشت اما گویا در این دوره نیازمند مجلسی هستیم که هر ساعت و برای هر اتفاقی یک قانون با هزار و یک تبصره تعریف کند.

این نه تنها لاکچری بودن که عین "جنایت در حق کودک" است!

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top