آخرین اخبار

آقای/خانم مشرق؛ نوشته های شما باعث کمک رسانی به سنجاب های غربی شد

پرونده فریبرز عرب نیا از دید رسانه های وابسته به قدرت، ثروت و اسلحه همچنان باز است. آنها کوتاه نمی آیند و سعی دارند آنقدر این مساله را کش بدهند تا کمی افکار عمومی را منحرف کنند.

8 ماه قبل
صحرا پورایی
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

پرونده فریبرز عرب نیا از دید رسانه های وابسته به قدرت، ثروت و اسلحه همچنان باز است. آنها کوتاه نمی آیند و سعی دارند آنقدر این مساله را کش بدهند تا کمی افکار عمومی را منحرف کنند.

در تازه ترین مطلبی که در وبسایت مشرق منتشر شده، این بار فریبرز عرب نیا در کنار آیدین آغداشلو قرار داده شده و فردی که نامش ذکر نشده اما اعلام کرده که به سنجاب های خارجی می خواهد غذا بدهد.

این مطلب که در چند وبسایت زنجیره ای دیگر همچون جهان نیوز نیز منتشر شده، با درج تصویری یکسان و استفاده از کلمات کلیدی یکسان سعی دارد تا سلبریتی ها تحت فشار قرار داده و حتما با جلب توجه مخاطب، پرونده سازی هایی را برای سایر سلبریتی ها انجام دهد.

سوای این موضوع که انتقاداتی به سلبریتی های ایرانی همچون سلبریتی ها در سراسر جهان وارد است و اصولا کمتر چیزی به نام هنر برای مردم و واژه هنرمند وجود دارد، با این حال نوشتن این مطلب به طور قطع انحراف افکار عمومی از کژی هایی است که هم اکنون در کشور جاریست.

در این مطلب که حتی نام نویسنده اش مشخص نیست، نوعی راسیسم (نژادپرستی) نسبت به انسان و حتی سنجاب ها(!) وجود دارد که قطعا انتشار آن در یک رسانه زیر پرچم قانونی مطبوعات یک کشور توسعه یافته می تواند نویسنده را به دادگاه بکشاند؛ با این وجود در شرایطی که حتی قانون مطبوعات نیز به درستی اجرا نمی شود و انحصار کامل رسانه ها در اختیار باند قدرت، ثروت و اسلحه است، باز هم دو وبسایت مذکور از انتشار نام نویسنده سر باز زده اند.

پیشتر در جریان پرونده سازی "باشگاه خبرنگاران جوان" برای سید مهدی موسوی، شاعر و نویسنده پست مدرن، نام نویسنده محفوظ مانده بود و شخص آقای موسوی نیز از هویت وی اطلاع نداشت.

اخیرا نیز انتقاداتی به سام درخشانی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران در خصوص به دنیا آوردن فرزندش در کانادا مطرح شده است.

این بازیگر دو تابعیتی ایرانی کانادایی در یک برنامه تلویزیونی کادوی تولد فرزندش را تابعیت کانادا به وی معرفی کرد و همین موضوع مورد هجمه هایی علیه وی بدل شد.

روزنامه خراسان طی مطلبی یک سوال تکراری از وی مطرح کرد. این روزنامه نوشت: «وقتی یک خطر خانه ای را تهدید می کند یا شرایط زندگی کمی دشوار می شود، «رفتن» اولین و ساده ترین راهی است که به ذهن همه ما می رسد. شاید بارها گفته باشیم ایران به ما مردم چه چیزی هدیه داد؟ بیایید این سوال را هم گوشه ذهنمان نگه داریم که ما به ایران چه چیزی هدیه دادیم؟»

سوال این روزنامه که نوعی تفکر رادیکال راستی در آن وجود دارد به راحتی قابل پاسخگویی است. سلبریتی های سیاسی، ورزشی و سینمایی در جریان زلزله کرمانشاه، یک به یک دست به کار شدند و در خلاء حضور نیروهای قابل اعتماد با دادن شماره حساب به مردم از آنها خواستند تا دست به کار شده و کمک کنند تا استان سریعتر بازسازی شود.

پرسشی که از این روزنامه و سایر همفکران این مقاله می شود این است که افرادی چون علی دایی، صادق زیباکلام و نیکی کریمی برای ایران کاری کردند. مسئولین در مقابل این اقدامات به جز بستن حساب ها و تحت فشار قرار دادن و تخطئه کردنشان در رسانه هایی همچون روزنامه خراسان چه کردند؟

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top