آخرین اخبار

یک واکنش تند و تمسخر آمیز به دو جمله طعنه آمیز

بازیکن سابق باشگاه پرسپولیس در ویدیوی عذرخواهی اش گفت تنها هدفش این بوده که به گزارشگر یادآوری کند نباید در کار دستگاه عریض و طویلی مثل صدا و سیما دخالت کند و از آن انتقاد نماید.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

علی انصاریان پس از درآوردن پیراهن ورزشی، وارد سازمان صدا و سیما شد تا با برنامه سازی برای تلویزیون، مخاطبان این رسانه را حفظ کند.

اقدام به حضور وی و برخی دیگر از سلبریتی ها که توسط سیستم فاسد فرهنگ ستیز نظام ایران در تلویزیون با این دورنما انجام می شود که مخاطبین لا به لای ساعت ها پیام بازرگانی در یک سازمان تماما دولتی، دقایقی را هم به تماشای افراد سلبریتی بنشینند اما این افراد که نه سابقه مجری گری و اجرا دارند و نه به جز حرف زدن در یک حوزه کوچک، هنری بلد هستند، کار را هم برای خودشان و هم سازمانی که از آن حقوق می گیرند خراب تر می کنند.

در حین پخش بازی میان تیم های ایران و یمن، شبکه لمر در افغانستان نیز آن را به صورت زنده پوشش می داد. گزارشگر بازی در ثانیه هایی که به یک دقیقه هم نمی رسد، در حالی که تصاویر رقصیدن ایرانیان مستقر در ورزشگاه پخش می شد گفت تصاویری که شما به صورت زنده می بینید، ایرانی ها با یکی-دو دقیقه تاخیر می بینند؛ شاید هم اصلا نبینند!

این صحبت ها خشم انصاریان را برانگیخت و واکنش کاملا نژادپرستانه ای نشان داد.

وی با تمسخر لهجۀ گزارشگر افغانستانی، خطاب به او با لحنی تحقیرآمیز گفت که باید تنها بازی را گزارش کند و یادش نرود که چقدر زیر دِین کشور ایران قرار دارد.

تمسخر لهجه گزارشگر افغانستانی، موجی از انتقادات کاربران اینستاگرامی را به همراه داشت. این انتقادات به حدی بود که انصاریان این بار با یک دوربین موبایل از افرادی که رنجیده خاطر شده اند عذر خواست.

عذرخواهی او البته خود موجب ایجاد موج دیگری شد. او اصطلاحا آمد تا ابرو را درست کند، چشم را هم کور و به نوعی عذر بدتر از گناه کرد.

بازیکن سابق باشگاه پرسپولیس در ویدیوی عذرخواهی اش گفت تنها هدفش این بوده که به گزارشگر یادآوری کند نباید در کار دستگاه عریض و طویلی مثل صدا و سیما دخالت کند و از آن انتقاد نماید.

این در حالی است که صدا و سیمای جمهوری اسلامی هر روز کشورهای جهان را مورد انتقاد قرار داده تا شرایط مردم در داخل کشور را مثبت جلوه دهد.

عذرخواهی سریع علی انصاریان کاملا قابل پیش بینی بود. وی در همان لحظه ای که گزارشگر را تمسخر کرد، پشیمان و متوجه شد که چه طوفانی به راه انداخته است اما مثالِ تکرارِ دوبارۀ حرفِ تمسخر آمیز و لحن نژادپرستانه او، مثال فردی بود که در برابر دیدگان عابران در خیابان روی زمین افتاد و به خاطر اینکه مورد تمسخر دیگران واقع نشود، تا مقصد همانگونه سینه خیز رفت!

با این حال شاید در برخی مواقع تنها یک عذرخواهی ساده بدون توجیه رفتار زشت کفایت کند. اما انصاریان ضمن توجیه کلام زشت خود، سینه سپر کرد و گفت بر خلاف بسیاری، جسارت عذرخواهی را دارد. عذرخواهی ای که احتمالا بدون اضافه کردن حرف های جدید و توجیه کردن می توانست پذیرفته شود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top