آخرین اخبار

حمله کیهان به معتمدآریا نشان از عدم وجود آزادی است

فاطمه معتمدآریا، بازیگر سرشناس سینمای ایران، در مراسم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فجر سخنانی گفت که از موافق تا مخالف نظام ایران بر آن تاختند.

7 ماه قبل
بیان
A- A A+

فاطمه معتمدآریا، بازیگر سرشناس سینمای ایران، در مراسم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فجر سخنانی گفت که از موافق تا مخالف نظام ایران بر آن تاختند.

معتمدآریا نمونه بارز یک فرد حد وسط است که گاهی یکسو می رود و گاهی سویی دیگر. البته این وضعیت وقتی برای او بد می شود که در رابطه با آن سخنرانی می کند.

وی که در مراسم افتتاحیه جشنواره فجر مورد تجلیل قرار گرفت گفت: «اولین کاری که با من در این ۴۰ سال کردند این بوده که برایم توقف ایجاد کردند و این‌ها همه باعث رشد و جهش من شد. خوشحالم که وسیله من سینما است و به وسیله همکارانم حمایت شده‌ام نه کسانی که بر مسندی بوده‌اند.»

روزنامه کیهان نخستین و تندترین واکنش را نشان داد.

این روزنامه خانم معتمد آریا را به شکلی تحقیرآمیز و با واژگان «پیرزن» و «بی انصاف» خطاب کرد که در یک مراسمی که به نام انقلاب برپا شده نباید چنین سخنانی گفت.

واکنش اولیه و تند کیهان، خود سند محکمی بر آن چیزی است که معتمدآریا و کیانیان می گویند و نیازی به اثبات نیست که چگونه «توقف» ایجاد کرده اند.

جمهوری اسلامی ۴۰ سال پس از برپایی، نشان می دهد که تحمل چند جمله انتقاد آمیز را از زبان یک هنرمند ندارد و فورا به آن واکنش نشان می دهد.

واکنش روزنامه کیهان خود با واکنش های دیگری روبرو بود. برخی از کاربران شبکه های اجتماعی به کیهان انتقاد کردند و برخی دیگر به تجلیل دو چندان خود از خانم بازیگر ادامه دادند.

بازیگر فیلم سینمایی "دختر شیرینی‌فروش" منتقدان دیگری نیز دارد.

برخی از اینکه او چنین انتقاداتی را کرده است، از سوی دیگر به او انتقاد کرده اند.

کاربران دیگر معتقد هستند معتمدآریا به مردم با شرکت در مراسمی مثل مهمانی افطاری رییس جمهور، خیانت کرده است و در حالی که بازیگران و سینماگران زیادی این مراسم را تحریم کرده بودند، وی خود را به مراسم رسانده است.

خانم معتمدآریا پیشتر و در جریان جنبش سبز ایران، مورد فشار نهادهای امنیتی قرار گرفته بود و خاطرات خود را از ایام زندان و بازجویی با ناخوشی تعریف می کرد.

با این حال حد وسط ماندن او و برخی موضع گیری ها، باعث شده است که یک سخنرانی خود این حجم از انتقاد را برای وی به همراه داشته باشد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top