آخرین اخبار

نمکی نیامده سیاسی کاری را شروع کرد

سعید نمکی، وزیر جدید بهداشت که جای قاضی زاده هاشمی را گرفته، مدت چند روز است که این جایگاه را به دست آورده است. اولین اقدام وزیر جدید قبل از هر چیز نامه نگاری به لبنانی ها و تقاضای همکاری با آنان بود.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

سعید نمکی، وزیر جدید بهداشت که جای قاضی زاده هاشمی را گرفته، مدت چند روز است که این جایگاه را به دست آورده است.

اولین اقدام وزیر جدید قبل از هر چیز نامه نگاری به لبنانی ها و تقاضای همکاری با آنان بود.

نمکی در نامه خود خطاب به جمیل صبحی جبق، وزیر جدید بهداشت لبنان، اشاره کرد که نیروهای مرتبط با وزارت بهداشت آماده همکاری با لبنان در جهت ارتقای کلیه فرآیندهای بهداشتی و درمانی و بهبود کمی و کیفی آموزش و پژوهش در علوم پزشکی، صنایع سلامت محور، تبادل فناوری و تولید و تجارت کالاهای سلامت هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران در حالی آمادگی وزارت بهداشت را برای همکاری با یک کشور دیگر اعلام می کند که به راحتی شرایط غیر بهداشتی مدارس پایتخت کشور قابل مشاهده است.

متن نامه سعید نمکی نه در قامت یک وزیر بهداشت که بیشتر شبیه پیام فردی است که از کسوت بهداشت و درمان درآمده و لباس یک فرد سیاسی را پوشیده است، سراسر حاوی پیامی سیاسی است.

او در پیامش از «دخالت بیگانگان» در لبنان انتقاد کرده است.

انتقادهای سیاسی وزیر بهداشت در حالی مطرح می شود که در دوره وزارت بهداشت به سرپرستی هاشمی، وزارت بهداشت حتی نتوانست با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی، چند بنر تبلیغاتی در سطح شهر را نگهداری کند.

در آغاز به دست گرفتن پست وزیر بهداشت توسط قاضی زاده هاشمی، بنرهایی با مضامین جنسی در جهت جلوگیری از آنچه که «رفتارهای پر خطر» جنسی در ایران شناخته می شود در سطح شهر نصب گردید.

مدت زیادی طول نکشید که تمامی این بنرها توسط دست های پشت پرده حذف شد چرا که به نظر می رسد بخش هایی هستند که حتی نمی خواهند وجود و ظهور موج جدید روابط خارج از ازدواج را در یک کشور اسلامی بپذیرند.

ششم خرداد امسال پس از گذشت چند سال از نصب آن بنرها، باز هم افرادی وابسته به سیستم تحت عناوینی چون کارشناس امور خانواده و کارشناس امور زنان، باز هم تاکید دارند که برنامه هایی به بهانه مبارزه با ایدز وجود دارد که هدف اصلی آن «قبح زدایی از عمل غیراخلاقی و قبیح زنا» است.

مهری طالبی که وبسایت مشرق وی را کارشناس زن و خانواده معرفی می کند، می گوید: امروز شاهدیم پس از سالیان صرف بودجه‌های هنگفت در این مسیر به گفته همین مسئولان نه تنها آمار ابتلا به ایدز کم نشده بلکه روز به روز به همراه آمار اعتیاد رو به افزایش است.

وی ادامه داد: از نظر ما حتی یک مبتلا به ایدز در کشور هم زیاد و وحشت‌آفرین است ولی این همه سر و صدا و صرف هزینه در حوزه مقابله با ایدز که مربوط به ۶۰ هزار نفر در جمعیت ۸۰ میلیونی ایران است همگی معطوف به رفع معلول و درمان است نه از بین بردن علت و پیشگیری. گویی برخی به این بهانه دنبال انحراف اذهان از مسائل همه‌گیر واقعی و الویت‌های اصلی مانند رسیدگی به ازدواج به هنگام حدود ۲۰ میلیون جوان مجرد در ایران و یا سر و سامان دادن به وضعیت چندمیلیونی معتادان و خانواده های آنها هستند.

در حالی که از دید کارشناسان حکومتی حتی در حوزه بهداشت، تعداد افرادی که این گونه اعمال را انجام می دهند معدود و محدود هستند، گزارشاتی حاکی از گسترش یافتن و تنوع پیدا کردن در انواع روابط جنسی به طور زیرزمینی در شهرهای اصفهان و تهران منتشر می شود که خبر از انقلاب جنسی در ایران می دهد.

با این حال وزیر جدید بهداشت هم ترجیح داده است به جای پیگیری وضعیت بهداشت و درمان داخل کشور و مناطق محروم و حتی مناطق شهری، پا را فراتر گذاشته و در حوزه هایی که برایش دردسرساز است ورود نکند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top