آخرین اخبار

حواشی راهپیمایی حکومتی 22 بهمن

امروز به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی عده‌ای از وابستگان نظام در راهپیمایی حکومتی 22 بهمن شرکت کردند و برخی مسئولان ارشد جمهوری اسلامی نیز در این رویداد حکومتی حضور یافتند.

1 سال پیش
بیان
A- A A+

امروز به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی عده‌ای از وابستگان نظام در راهپیمایی حکومتی 22 بهمن شرکت کردند و برخی مسئولان ارشد جمهوری اسلامی نیز در این رویداد حکومتی حضور یافتند.

به گزارش «شبکه بیان» طبق رسم همیشگی، مدیران ارشد، میانی و رده پایین نظام در خلال این راهپیمایی با رسانه‌ها مصاحبه کردند و هرکدام آن‌ها به تعریف و تمجید از «پیشرفت‌ها»، «دستاوردها» و «خوبی‌های نظام» پرداختند.

1- مهم‌ترین مسئله‌ای که این رویداد حکومتی را نسبت به سال‌های قبل متمایز می‌کرد، حضور کم‌رنگ مردم بود. گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد اغلب حاضران در این راهپیمایی را کارمندان دولت، خانواده‌های نیروهای مسلح و برخی افراد مسن که همچنان دل در گرو انقلاب دارند، تشکیل می‌داد.

2- دوربین‌های عکاسی و فیلم‌برداری خبرگزاری‌ها و صداوسیمای حکومتی این جمعیت قلیل را با کمک تصاویر کلوزآپ یا بسته جبران می‌کردند. بخش عکس خبرگزاری فارس و تصاویر پخش شده از شبکه‌های صداوسیما سندی بر این موضوع قابل‌تأمل است.

3- مسئولان حکومتی طبق عادت دیرینه خود از زبان مردم با رسانه‌ها مصاحبه کردند و همه آنچه را که عقاید و افکار خودشان است، مساوی با باورهای مردم می‌دانستند.

4- شواهد نشان می‌داد امسال مخارج راهپیمایی 22 بهمن در تهران و سایر شهرها بسیار بیشتر از هرسال دیگری بود. توزیع پلاکارد، تراکت، پوستر، پیشانی‌بند، پرچم، بنر، بادکنک و توزیع آدمک‌های دونالد ترامپ، جان بولتون و پاپمئو در سطح گسترده، نشان می‌داد هزینه زیادی برای تبلیغات راهپیمایی 22 بهمن انجام شده است.

5- تعدادی از بسیجی‌ها در میدان‌های هفت‌تیر، انقلاب و آزادی پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را به آتش کشیدند و در آستانه برگزاری کنفرانس ورشو، علیه لهستان شعار می‌دادند.

6- مسئولان برگزاری راهپیمایی، کیکی بزرگ در ابعاد چهار متر در 2 متر به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی تدارک دیده بودند که با هجوم گسترده مردم گرسنه، تکه‌پاره و از هم پاشیده شد.

7- مانند سال‌های قبل، تعدادی از دختران جوان با حجاب‌های نصفه و نیمه و صورت‌های رنگ شده در این راهپیمایی حضور داشتند؛ اما با وجود حضور گسترده پلیس، این دختران مانند روزهای عادی با هیچ‌گونه برخورد تندی روبرو نشدند.

8- حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران به رسم هرسال در پایان این راهپیمایی سخنرانی کرد و مدعی شد که جمهوری اسلامی آمریکا را «شکست» خواهد داد.

9- پس از پایان راهپیمایی تقریباً همه محورهایی که راهپیمایان از آن‌ها عبور کرده بودند، مملو از کاغذ باطله، پوسترهای له شده، پوست کیک، قوطی آب‌میوه و زباله بودند.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top