آخرین اخبار

جهنمی که در بیانیه خامنه‌ای بهشت است

در حالی که آسیب‌های مختلف اجتماعی گریبان مردم را گرفته و جامعه ایران در تمام ابعاد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به قهقرا رفته است، رهبر جمهوری اسلامی ادعا می‌کند «اخلاق در جامعه رشد یافته» و اقتصاد مردم بهبود پیدا کرده است.

11 ماه قبل
بیان
A- A A+

در حالی که آسیب‌های مختلف اجتماعی گریبان مردم را گرفته و جامعه ایران در تمام ابعاد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به قهقرا رفته است، رهبر جمهوری اسلامی ادعا می‌کند «اخلاق در جامعه رشد یافته» و اقتصاد مردم بهبود پیدا کرده است.

به گزارش «شبکه بیان» رهبر جمهوری اسلامی در وارونه جلوه دادن حقایق تبحر ویژه‌ای دارد. علی خامنه‌ای در بیانیه اخیر خود کلمات را به بازی گرفته و ایران را بهشتی ترسیم کرده است که در آن «ملتی مستقل، آزاد، مقتدر، با عزت، متدین، پیشرفته در علم، انباشته از تجربه‌هایی گران‌بها، مطمئن و امیدوار» زندگی می‌کنند.

خامنه‌ای در سفیدنمایی کارنامه چهل‌ساله جمهوری اسلامی سنگ تمام گذاشته و تقریباً هیچ نمره ضعیفی برای خود و حکومتش متصور نشده است. او جهنمی را که برای میلیون‌ها ایرانی بنا کرده است، انکار می‌کند و برخلاف اظهارات پیشین خود که گفته بود «در بحث عدالت عقب ‌مانده‌ایم»، مدعی شده است که «جمهوری اسلامی در راه عدالت گام‌های بلندی برداشته است.»

رهبر انقلابیون ایران بهمن سال گذشته با اذعان به وجود فساد اقتصادی گسترده در جمهوری اسلامی گفته بود «فساد مثل اژدهای هفت‌سر افسانه‌هاست»؛ اما او طی یک سال گذشته نظرش عوض شده و در بیانیه تازه خود مدعی شده است که «نسبت فساد در میان کارگزاران حکومت جمهوری اسلامی در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر و بخصوص با رژیم طاغوت که سر تا پا فساد و فسادپرور بود، بسی کمتر است و بحمدالله مأموران این نظام غالباً سلامت خود را نگاه داشته‌اند.»

این ادعای خامنه‌ای در حالی مطرح شده که فساد تمام ابعاد وجودی نظام آخوندی را گرفته است؛ برای مثال می‌توان به حیف‌ومیل شدن 700 میلیارد دلار درآمد نفتی در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، اختلاس 2.5 میلیارد یورویی بین وزارت نفت و بابک زنجانی، فساد سه هزار میلیارد تومانی گروه امیرمنصور آریا، فساد هشت هزار میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان، فساد هشت هزار میلیارد تومانی در بنیاد شهید و به تاراج بردن هزاران میلیارد تومان از پس‌اندازهای مردم در موسسه‌های اعتباری اشاره کرد. این‌ها فقط بخش کوچکی از فسادهای نجومی در جمهوری اسلامی محسوب می‌شوند. پرسش این است که آیا چنین فسادها و اختلاس‌های کلانی در دوران حکومت محمدرضا پهلوی هم دیده می‌شد؟

دروغ‌های علی خامنه‌ای یادآور دروغ‌های «یوزف گوبِلس»، وزیر پروپاگاندای هیتلر است. در حالی که سربازان آلمانی در جبهه‌های نبرد استالینگراد بر اثر سرما یخ زده بودند و در محاصره نیروهای ارتش سرخ قرار داشتند، گوبلس در رادیو، روزنامه‌ها و سخنرانی‌های آتشین خود از پیروزی‌های بزرگ سخن می‌گفت و ادعا می‌کرد سربازان آلمانی به دروازه‌های مسکو رسیده‌اند.

خامنه‌ای نیز به‌مانند گوبلس تا حد امکان بزرگ‌ترین دروغ‌ها را درباره وضعیت کنونی ایران و حاکمیت جمهوری اسلامی گفته است تا به‌زعم خودش کسی نتواند آن‌ها را انکار کند. حال اینکه، سه میلیون معتاد، ده‌ها هزار کارتن‌خواب، نیم میلیون نزاع و درگیری در سال، 19 میلیون پرونده قضایی، هزاران تن‌فروش در جامعه، ده‌ها هزار کودک-همسر، میلیون‌ها گرسنه، پنج میلیون فارغ‌التحصیل بیکار، 175 هزار مورد طلاق در سال، سالانه حدود 16 هزار کشته و 300 هزار مصدوم بر اثر تصادفات رانندگی و... ایران به جهنمی برای مردم تبدیل کرده است.

رهبر انقلابیون ایران البته از خفقان و نبود آزادی بیان کلمه‌ای در نامه‌اش نیاورده است. هم‌اکنون صدها زندانی سیاسی و عقیدتی در زندان‌های ایران تحت شکنجه‌های روحی و جسمی قرار دارند و صدها هزار نفر نیز از ترس به زندان افتادن و «خودکشی‌شدن» به کشورهای دیگر پناه برده‌اند. از سوی دیگر رسانه‌ها تحت شدیدترین نوع سانسور حکومتی و بدتر از آن، خودسانسوری قرار دارند و فعالان سیاسی نیز مجاز به بیان حقایق و ارائه تحلیل‌های خلاف نظر حکومت نیستند.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top