آخرین اخبار

ماجرای استفاده از ذرت دامی در پفک

ماجرای استفاده از ذرت دامی در کارخانه‌های تولید پفک داغ و جنجالی شده و حالا کار به جدال رسانه‌ای بین سخنگوی سازمان غذا و دارو و رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان انواع چیپس و فرآورده‌های حجیم‌شده کشیده شده است.

9 ماه قبل
بیان
A- A A+

ماجرای استفاده از ذرت دامی در کارخانه‌های تولید پفک داغ و جنجالی شده و حالا کار به جدال رسانه‌ای بین سخنگوی سازمان غذا و دارو و رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان انواع چیپس و فرآورده‌های حجیم‌شده کشیده شده است.

به گزارش «شبکه بیان» آذرماه امسال خبرهایی مبنی بر استفاده از ذرت دامی در دو کارخانه تولید چیپس و پفک منتشر شد که واکنش‌های رسانه‌ای زیادی را در پی داشت. هنوز نام کارخانه‌هایی که از ذرت دامی در تولید پفک و اسنک استفاده کرده‌اند، اعلام نشده است. واردات ذرت‌های دامی شامل اختصاص ارز دولتیِ 4200 تومانی است و با ذرت‌های خوراکی که از ارز نیمایی برخوردارند، بسیار ارزان‌تر است.

به همین دلیل به گفته سخنگوی سازمان غذا و دارو دو بِرند معروف از ذرت‌های دامی استفاده کرده‌اند.کیانوش جهانپور اضافه کرده است بحثی که درباره این دو برند اسنک پف‌کرده مطرح است، در درجه اول این است که از ارز دولتی برای واردات این ذرت استفاده شده ولی در جایی دیگر به کار گرفته شده است.

پرونده این دو کارخانه متخلف چندی پیش به قوه قضائیه ارسال شد؛ اما رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان انواع چیپس و فرآورده‌های حجیم‌شده بر پایه ذرت، موضوع استفاده کارخانه‌های اسنک سازی از ذرت‌های دامی را به کلی تکذیب کرده و گفته است «در این زمینه هیچ تخلف بهداشتی صورت نگرفته و سازمان غذا و دارو نیز این موضوع را تائید کرده است.»

لیدا جهانیان روز شنبه 27 بهمن با بیان اینکه واژه‌ای به نام ذرت دامی از نظر تکنیکی و بهداشتی وجود ندارد، به خبرگزاری ایسنا گفته است «شش واریته ذرت وجود دارد که در انسان و حیوان مشترک است و برای انسان بیماری ایجاد نمی‌کند. در استانداردهای اروپایی نیز این شش واریته یک استاندارد دارند.»

بلافاصله پس از اظهارات جهانیان، سخنگوی سازمان غذا و دارو بار دیگر بر مواضع قبلی خود تأکید کرد و در پاسخ به این مقام صنفی به خبرگزاری ایسنا گفت «گزارش مبسوط نمونه‌های تست شده از مواردی که از ذرت حیوانی در تولیدشان استفاده کرده بودند، آماده است و موارد آلودگی میکروبی و حتی بعضاً آلودگی شیمیایی یا موارد دیگر هم در آن مشاهده شده که موارد تفصیلی آن ارائه می‌شود.»

کیانوش چهانپور اضافه کرده است که «اظهارات این فرد به هیچ‌وجه صحت ندارد» و ایشان در جایگاهی نیستند که در این زمینه اظهار نظر کنند، بلکه «پرونده مسیر قضائی خودش را طی می‌کند و گزارش مبسوط و مفصل آن هم توسط مدیرکل فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو ارائه خواهد شد.»

استفاده از ذرت دامی در پفک و اسنک در حالی است که کارشناسان می‌گویند مصرف خوراک دام برای انسان‌ها با توجه به موادی که در آن وجود دارد، بسیار خطرناک است و ممکن است منجر به بیماری‌هایی همچون حصبه، رشد قارچ یا باکتری و سرطان شود.

این برای نخستین بار نیست که کارخانه‌های تولید مواد غذایی مرتکب تخلف و بازی با سلامت مردم می‌شوند. پیش‌ازاین نیز حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر سابق بهداشت ایران از وجود روغن پالم در شیر و لبنیات خبر داده بود که واکنش‌های زیادی را در پی داشت.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top