آخرین اخبار

رهبر: غلط کردید که می گوید ماشین حریم خصوصی است

حریم خصوصی در ایران از بی معناترین عباراتی است که می توان آن را به کار برد. وجود عبارات دینی امر به معروف و نهی از منکر به راحتی به "دلواپسان" اجازه می دهد در هر یک از امور داخلی مردم دخالت کرده و آن را به نفع خود تغییر دهند.

8 ماه قبل
بیان
A- A A+

حریم خصوصی در ایران از بی معناترین عباراتی است که می توان آن را به کار برد. وجود عبارات دینی امر به معروف و نهی از منکر به راحتی به "دلواپسان" اجازه می دهد در هر یک از امور داخلی مردم دخالت کرده و آن را به نفع خود تغییر دهند.

در جمهوری اسلامی ایران از رهبر نظام تا یکایک امام جمعه ها، طلبه ها و بسیجیان به خود اجازه می دهند همگام با پلیس و به نام جریحه دار شدن عفت عمومی، با هر چه که از دید آنها زیبنده جامعه اسلامی نیست برخورد شود.

در چند روز گذشته خبر بازداشت دو جوانی که در یک پاساژ یکدیگر را در آغوش گرفتند، منتشر شد. پلیس می گوید آنها عفت عمومی را جریحه دار کردند.

در حالی که پلیس از جریحه دار شدن عفت عمومی سخن می گوید، اما فیلم پخش شده نشان می دهد مردم بسیار شادمان آن دو جوان را تشویق می کنند و از صحنه ای که می بینند ناراضی نیستند.

امام جمعه مشهد در خصوص روز هشتم مارس، در اظهار نظری زن غربی را ذلیل شهوات مرد خوانده است و در عین حال گفته است که در اسلام چنین نیست و زن مسلمان فضیلت دارد.

او در حالی از فضیلت و کرامت انسانی زن مسلمان می گوید که طبق آخرین خبر در خصوص دیه زن مسلمان ایرانی، دیه وی تنها ۹ هزار دلار برآورد شده است.

از سوی دیگر بریتانیا به نازنین زاغری، شهروند دو تابعیتی ایرانی-بریتانیایی که در زندان اوین به سر می برد، حمایت دیپلماتیک اعطا کرد.

حجت الاسلام محمدتقی رهبر در خطبه های نماز جمعه اصفهان درباره حریم خصوصی مردم حتی در داخل اتومبیل هایشان با شدیدترین الفاظ سخن گفت و تحکم کرد.

به گزارش ایسنا، رهبر با اشاره به اینکه من به حجاب در فیلم ها و گفت و گوی های تلویزیونی ایراد دارم، خطاب به آنهایی که می‌گویند ماشین حریم خصوصی است، گفت: غلط کردید که ماشین حریم خصوصی است چه کسی گفته ماشین حریم خصوصی است که سر زن در آن برهنه باشد.

مساله حجاب به عنوان چکشی بر سر زنان ایران توسط روحانیون حاکم استفاده می شود تا با آن بتوانند مردان را نیز کنترل کنند.

اکنون که صدای این روحانیون بیشتر بلند شده است علت مشخصی دارد و علت آن این است که مردان بیشتر همگام با زنان شده اند و بر روی موضوع حجاب همچون ۲۰ سال قبل "غیرت" نشان نمی دهند و این موضوع سبب عصبانیت بیشتر محافظه کاران شده است.

همین ماجرا در قم نیز تکرار شده است و گویا روحانیون مجددا یک صدا شده اند و تنها دغدغه شان را این روزها و با نزدیک شدن دوباره بهار، "حجاب" می دادند.

آیت‌الله سبحانی از وجود فساد در شهر قم انتقاد کرد و گفت: متاسفانه در همین شهر قم فساد در حوزه زنان افزایش یافته است، باید با حضور زنان مبلغه، مجالس تعلیمی و تربیت در مساجد و منازل برای زنان برگزار شود تا شاهد اثر بخشی باشیم.

حرف های سبحانی مصداق دقیق روبروی هم قرار دادن زنان یا "زنان در برابر زنان" است که صرفا تفکر تئولوژیک مردانه از زبان و بدنی زنانه به سایر زنان منتقل می شود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top