آخرین اخبار

بوی نامطبوع فرودگاه امام و به هم خوردن چرت رییس جمهور

بوی نامطبوع حوالی فرودگاه امام خمینی صدای رهبر جمهوری اسلامی و رییس جمهور را هم درآورده است. آیت الله خامنه ای خواستار حل این مشکل تا پایان دولت دوازدهم شده و حسن روحانی نیز گله مند است.

2 ماه قبل
بیان
A- A A+

بوی نامطبوع حوالی فرودگاه امام خمینی صدای رهبر جمهوری اسلامی و رییس جمهور را هم درآورده است.

آیت الله خامنه ای خواستار حل این مشکل تا پایان دولت دوازدهم شده است و حسن روحانی نیز گله مند است.

میزان ورود آیت الله خامنه ای به مسائل کشور هر روز فراتر می رود و این مساله دو دلیل اصلی دارد.

از دید وی دولت نمی تواند کاری کند و در کنار آن می توان اینگونه برداشت کرد که می خواهد نشان دهد از همه امور جاری کشور اطلاع دارد و می خواهد کاری کند!

اما از همه جالب تر، دستور رییس جمهور روحانی برای حل این مشکل نیست. چیزی که باعث شده او نیز گلایه مند باشد، به هم خوردن خواب وی است که هنگام رسیدن به فرودگاه این بو را استشمام می کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه مراسم افتتاح تصفیه خانه فاضلاب کارخانه پاندا میهن اظهار کرد: مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری به‌شدت از بوی نامطبوع مسیر فرودگاه حضرت امام گله مند هستند حتی رئیس جمهوری اظهار کرده است هنگامی که در مسیر فرودگاه هستم بوی منطقه سبب می‌شود از خواب بیدار شوم. مقام معظم رهبری دستور داده‌اند که تا پایان دولت دوازدهم بوی نامطبوع مسیر این فرودگاه باید رفع شود.

از آغاز دی ماه سال جاری بحث های جدی در خصوص بوی نامطبوع در تهران قوت گرفت.

هر از یک سازمان های صاحب نظر آن را به علتی می دانستند که در نهایت همگی از یافتن علت دقیق آن عاجز ماندند.

در نهایت مشخص شد بوی مد نظر به خاطر انباشت ۱۰ ساله لجن تصفیه فاضلاب انسانی است.

در همین حین عیسی کلانتری می گوید دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت نیرو و شرکت آب منطقه‌ای موظف هستند که بوی نامطبوع را رفع کنند. شهرداری تهران حق ندارد که در ارزان‌ترین جای ممکن زباله‌های شهری را دپو کنند.

این موضوع تمام ماجرا نیست و در موردی عجیب، یک مقام مسئول پس از مدتها در جمهوری اسلامی عذرخواهی می کند و عذرخواهی او یک نمایش نیست بلکه عمل را نیز به همراه دارد.

کلانتری ضمن عذرخواهی از مردم به این خاطر اعلام کرد ما عرضه نداشتیم که منابع کشور را پخش کنیم و همه آن ها را در شعاع ۵۰ کیلومتری تهران مستقر کرده ایم.

اعتراف صریح او بیشتر به نظر می رسد به خاطر تحکم در کلام آیت الله خامنه ای بوده است چرا که اصولا هر چقدر مردم در طول این مدت ابراز نارضایتی کردند، تاثیری در پیشرفت کار نداشت.

در نهایت گفته شده است که رفع این بو به ۲ سال زمان نیاز دارد و حداکثر فاصله ای که ایجاد می شود، ۱۰۰ کیلومتر آنسوتر از محل فعلی و به عبارتی در ۱۵۰ کیلومتری شهر تهران است.

مشکلی که با این گونه تصمیم گیری ها به معضل تبدیل شده و احتمالا پس از چند سال با گسترش شهرنشینی و ساخت و ساز، دوباره خود را نشان خواهد داد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top