آخرین اخبار

منت گلزار بر سر صداوسیما

ادعای رضا گلزار، یکی از بازیگران سینما درباره جذب مخاطب برای صداوسیما خشم و عصبانیت برخی مجریان تلویزیون را در پی داشته و تقدیر او از مدیر شبکه سه نیز موجب ریزش 300 هزار نفری دنبال کنندگان او در اینستاگرام شده است.

2 ماه قبل
بیان
A- A A+

ادعای رضا گلزار، یکی از بازیگران سینما درباره جذب مخاطب برای صداوسیما خشم و عصبانیت برخی مجریان تلویزیون را در پی داشته و تقدیر او از مدیر شبکه سه نیز موجب ریزش 300 هزار نفری دنبال کنندگان او در اینستاگرام شده است.

به گزارش «شبکه بیان» رضا گلزار، مجری تازه‌کار مسابقه تلویزیونی «برنده باش» که در پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم جایزه «بهترین اجرا» را دریافت کرد، در خلال این جشنواره مدعی شد که «من باعث شدم خیلی از مردمی که تلویزیون نمی‌دیدند، دوباره برگردند به سمت تلویزیون.»

این ادعای گلزار واکنش تعدادی از مجریان صداوسیما از جمله نیما کرمی، المیرا شریفی مقدم، امیر جوشقانی و محمد نظری را در پی داشته است.

نیما کرمی، مجری شبکه آموزش در پاسخ به ادعای گلزار گفت «ما باید در انتخاب افراد درایت داشته باشیم تا پس از اینکه آمدند و در جمع رسانه‌ای‌ها پذیرفته شدند، مدعی اینکه ما تماشاچی برای تلویزیون آوردیم نباشند. ما باید خیلی مراقب باشیم در انتخاب افراد.»

امیر جوشقانی هم در پاسخ به صحبت‌های گلزار نوشت «اگر هنرمند یا عزیزی به اشتباه فکر می‌کند که حضور ایشان در تلویزیون ممکن است باعث جذب مخاطب شود، به نظرم صحیح نیست و اشتباه می‌کند. تلویزیون بیننده خود را دارد و طیف گسترده‌ای از مردم همواره برنامه‌های آن را دنبال می‌کنند...»

در همین رابطه المیرا شریفی مقدم، گوینده اخبار شبکه خبر در توییتر خود نوشت «جایزه بهترین اجرای تلویزیونی رو یک بازیگر گرفت و بعد منت گذاشت سر تلویزیون! اصلاً ما همه علاف اومدنت بودیم!»

گلزار در حالی مدعی است که برای تلویزیون مخاطب جذب کرده که طی سال‌های اخیر به ویژه از سال 1388 به بعد شبکه‌های تلویزیونی حکومت ایران به لحاظ مخاطب با ریزش بی‌سابقه‌ای مواجه شده است.

علاوه بر اینکه بسیاری از مسئولان به ریزش مخاطبان صدا و سیما اذعان کرده‌اند، مرکز پژوهش و سنجش افکار رسانه ملی نیز اردیبهشت 1395 طی گزارشی اقرار کرد که پس از حوادث 1388 مخاطبان سراسری شبکه‌های تلویزیونی صداوسیما 20 درصد کاهش ‌یافته است.

شواهد نشان می‌دهد میلیون‌ها نفر از مردم ایران تماشای شبکه‌های ماهواره‌ای را به شبکه‌های تلویزیونی حکومتی ترجیح می‌دهند. برنامه‌های تکراری، عدم تنوع در محتوا، یک‌جانبه‌گرایی به نفع حکومت و برخی دیگر ضعف‌ها سبب روی‌گردانی مردم از تلویزیون حکومتی ایران شده است؛ به‌گونه‌ای که برخی‌ها لقب «رسانه میلی» را به این نهاد حکومتی داده‌اند.

ریزش دنبال کنندگان اینستاگرامی گلزار

رضا گلزار با ادعاهایی که به زبان آورده، علاوه بر اینکه موجب خشم همکارانش در صدا و سیما شده، هنگام دریافت جایزه در اختتامیه جشنواره جام جم از علی فروغی، مدیر بسیجی شبکه سه تقدیر ویژه‌ای کرد تا بیش از 300 هزار نفر از فالوورهای اینستاگرامش ریزش کند.

عده‌ای در پاسخ به اظهارات گلزار این پرسش را مطرح کرده‌اند که «بازیگری که توانایی حفظ مخاطبان اینستاگرامش را ندارد، چگونه ادعا می‌کند برای تلویزیون مخاطب جذب کرده است.» بااین‌حال، این مجری و بازیگر همچنان واکنشی به انتقاد‌ها نشان نداده است.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top