آخرین اخبار

توزیع ۱ میلیارد تومان خمیردندان و مسواک در مناطق سیل زده

یکی از آسیب هایی که سیل در ایران با خود به همراه داشت، از بین رفتن بخش های بزرگی از بهداشت شخصی مردم بود. در آخرین گزارش مربوط به مساله بهداشت در مناطق سیل زده در شبکه رسانه ای بیان که بدان پرداخته شد، مربوط به موضوع زنان و بهداشت زنان در این مناطق بود.

4 ماه قبل
بیان
A- A A+

یکی از آسیب هایی که سیل در ایران با خود به همراه داشت، از بین رفتن بخش های بزرگی از بهداشت شخصی مردم بود.

در آخرین گزارش مربوط به مساله بهداشت در مناطق سیل زده در شبکه رسانه ای بیان که بدان پرداخته شد، مربوط به موضوع زنان و بهداشت زنان در این مناطق بود.

رییس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت ضمن ابراز این مساله که بهداشت دهان و دندان مردم در سیل تحت تاثیر قرار گرفته است، از ارسال تجهیزات مرتبط با دهان و دندان خبر داد.

حمید صمدزاده رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت، با اعلام این خبر اظهار کرد: با وجود اینکه هنوز به برخی از مناطق سیل زده استان های آسیب دیده از سیل، به ویژه لرستان دسترسی سختی داریم، تاکنون بالغ بر ١٠ هزار خدمت بهداشت دهان و دندان به مردم آسیب دیده از سیل ارائه شده است.

مبلغی که برای این موضوع در نظر گرفته شده معادل ۱ میلیارد تومان بوده است.

مردم در ۴ استان گلستان، خوزستان، لرستان و ایلام بیشترین حجم خسارت را تحمل کرده اند و در شرایطی که باید به همه امور برای بازسازی رسیدگی شود، بیم آن می رود که از امور بهداشت شخصی خود غافل شوند.

همچنین بررسی هایی برای اعزام نیروهای مرتبط با امور روانی و اجتماعی منتشر و اعلام شده است که روان درمانگران باید با در نظر گرفتن شرایط بومی-فرهنگی مردم هر منطقه، به یاری آنان بپردازند.

در صورتی که همه مسائل ساخت و ساز به خوبی پیش برود، باز هم برای برخی از مردم از نظر روانی سخت است که به خانه های خود بازگردند چرا که آمادگی لازم را ندارند.

بسیاری از مردم در روستاهایی که آب به طور کل آنها را تخریب کرده است، بیمه نبوده اند و این مساله باعث می شود که آنان خانه های خود را آنطور که پیش از به راه افتادن سیل در ذهن داشته اند نپذیرند.

با این حال هر بخشی از وزارت بهداشت یا سایر ارگان های مربوطه که وظیفه سازمانی آنها بر اساس منشورهای سازمانی، کمک رسانی به مردم است، باید بدون در نظر گرفتن انجام یا عدم انجام وظایف سایر سازمان ها، به کار خود ادامه دهند.

همین موضوع ممکن است باعث شود تا به تدریج مردم به "زندگی" بازگردند. مسواک و خمیر دندان و سایر اقلام مرتبط با بهداشت دهان و دندان، قدم های نخست برای رسیدگی به امور شخصی و اهمیت دادن به احوال یکایک مردم است.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top