آخرین اخبار

۳۰ ورزشکار یوگا در گرگان دستگیر شدند

باشگاه خبرنگاران جوان از دستگیری ۳۰ جوان حین برگزاری کلاس مخفی یوگا در گرگان خبر داد. این خبرگزاری اعلام کرد این ۳۰ نفر که کلاسهای خود را به صورت "مختلط" برگزار می کردند، در حالی دستگیر شدند که لباس های نامناسب به تن داشتند.

8 ماه قبل
بیان
A- A A+

باشگاه خبرنگاران جوان از دستگیری ۳۰ جوان حین برگزاری کلاس مخفی یوگا در گرگان خبر داد.

این خبرگزاری اعلام کرد این ۳۰ نفر که کلاسهای خود را به صورت "مختلط" برگزار می کردند، در حالی دستگیر شدند که لباس های نامناسب به تن داشتند.

این باشگاه خبری به نقل از یکی از مقامات پیشگیری از جرم نوشت معلم این کلاس ها نیز به همراه باقی افراد دستگیر شده و پرونده وی نیز به دادسرا ارسال شده است.

خبرگزاری امنیتی تسنیم نیز این گزارش را پوشش داده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، معلم مرد، این کلاسها را در شبکه های اجتماعی تبلیغ می کرد در حالی که برای برگزاری این کلاسها مجوز نیز نداشته است.

یوگا یک ورزش قانونی در ایران شناخته می شود اما تا زمانی که این کلاسها به صورت مختلط نباشند و مجوز دریافت کرده باشند.

یوگا در ایران ورزشی شناخته شده است که گاها در سطح جهانی نیز افراد در آن شرکت می کنند.

سال ۲۰۱۷ علی مجدآرا در وبسایت وزارت ورزش و جوانان ایران در مطلبی اعلام کرد که فعالیت های ورزشی ممنوعه در ایران مشخص است. این ورزش ها نظیر رقص های ریتمیک و زومبا هستند که برای زنان نیز ممنوع است.

این در حالیست که بسیاری از باشگاه های ورزشی مخصوص به زنان در ایران نیز رقص زومبا را آموزش می دهند اما نام زومبا را از روی آن حذف کرده اند چرا که به طور مشخص "زومبا" جزو ورزشهای ممنوعه است.

ورزش در ایران با محدودیت های زیادی مواجه است. چند وقت قبل نیز امام جمعه اصفهان، دوچرخه سواری کردن زنان را ممنوع کرده بود.

با این حال زنان در برابر این ممنوعیت ها مقاومت کرده و به انجام ورزش ها و نرمش های مورد علاقه شان می پردازند.

کلاس یوگای مورد نظر همچنین در حالی تعطیل شد که در شهر تهران و اصفهان به عنوان دو شهر پرجمعیت کشور، کلاسهای مختلف رزمی مثل کاراته و تکواندو، کلاسهای بدنسازی، کلاسهای شنا و کلاسهای رقص به صورت زیر زمینی برگزار می شود.

جدال میان ماموران اخلاق در ایران و جوانان ادامه دارد و هر از گاهی خبرهایی از دستگیری آموزش دهندگان منتشر می شود.

از چهل سال گذشته به این سو، ارتباط بدون حجاب و پرده پوشی میان زنان و مردان در ایران ممنوع است و به رسمیت شناخته نمی شود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top