آخرین اخبار

برابری خواهان در موضوع اسنپ غافلگیر شدند؟

ماجرای راننده اسنپ ناهی از منکر و شهروندی که حجاب بر سر نداشت، با یک طرفه قاضی رفتن اسنپ ختم شد.

2 ماه قبل
بیان
A- A A+

ماجرای راننده اسنپ ناهی از منکر و شهروندی که حجاب بر سر نداشت، با یک طرفه قاضی رفتن اسنپ ختم شد.

اسنپ اقدام به شکایت از مسافر کرد که در اطلاعیه این شرکت قید شد به دلیل عذرخواهی این شهروند، از شکایت خود صرف نظر کرده است.

عذرخواهی ذکر شده از جانب اسنپ و فشار همه جانبه دستگاه تبلیغاتی این شرکت، صدا و سیما و رسانه های وابسته علیه یک فرد بدیهی است چرا که در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، صرف پیگیری یک مامور سپاه علیه یک شهروند، می تواند وضعیت او را در اجتماع به خطر بیندازد. حال اگر تمام این دستگاه ها بر علیه یک شهروند متحد شوند، وی باید خود را برای مهاجرت اجباری از کشور نیز آماده کند!

با این حال قانون نابرابر علیه زنان که از ابتدای انقلاب تا کنون حاکم است، هرچقدر هم دستگاه های تبلیغاتی آن را پر رنگ جلوه دهند باز هم قانونی نابرابر است.

اسنپ با رپورتاژ آگهی هایی که با استفاده از تیم تبلیغاتی قوی خود دارد، توان جبران ضرر را دارد.

جامعه مدنی ضعیف در ایران در ماجرای اسنپ شکست خود را به نمایش گذاشت. در همان روز نخست که توییت ها در این خصوص آغاز شد، سایبری های حکومتی از جمله وحید یامین پور، پروژه تحریم اسنپ را کلید زدند.

ابزار در اختیار آنها اینستاگرام و توییتر به طور عمده بود. در مقابل جامعه برابری خواه از واکنش مناسب جا ماندند.

لازم به ذکر است که پس از فشارهای زیادی که جامعه برابری خواه بر علیه سلطه مردانِ زن ستیز ایجاد کرده بود، یک نمایش این چنینی از طرف مقابل بعید نبود.

اما چیزی که موضوع را نگران کننده می کند، این است که این وضعیت به سدی برای مقاومت آنانی تبدیل شود که تمام دستگاه های حکومتی را بر علیه موی زنان بسیج کرده اند.

راننده اسنپ که دست بر قضا از اعضای سپاه بوده است، وظیفه خود می داند که به زنان امر و نهی کند.

همچنین عدالت اجتماعی یک بار دیگر به زیر سوال رفت و شرکتی مثل اسنپ که بندهای زیادی را به حقوق مسافر اختصاص داده بود، زمانی که ثبات اقتصادی خود را در خطر دید، سریعا جانب "سفیر" را گرفت.

از همه اینها گذشته نکته مهمی که باید مد نظر داشت، این است که فارغ از تمام حواشی به وجود آمده، آنچه که کمتر دیده می شود استثماری است که اسنپ می کند.

این شرکت مشخصا پول را می بیند و اگر تمام ایرانیان دارای اتومبیل هم به خدمت آن درآیند برایش کم است!

شاید برای همه این اتفاق افتاده باشد که هنگام درخواست سرویس تاکسی اینترنتی، تمام اپلیکیشن ها را بررسی کنیم تا ارزان ترین را انتخاب نماییم.

این حواشی از بین خواهند رفت و مساله زنان به قوت خود باقی خواهد ماند اما حقیقت چیز دیگری است و آن این است که رانندگانی در 24 ساعت شبانه روز سرویس هایی را قبول می کنند که مسیر غرب به شرق شهر تهران را با 12 هزار تومان باید طی کنند.

فشار اقتصادی آنان را وا می دارد که شب، با دست خالی به خانه برنگردند و حتی با پرداخت کمیسیون 13 درصدی اسنپ، باز هم پول به خانه ببرند.

مساله حقوق زنان و سفیران مهم است اما مهمتر بدن هایی است که زیر چرخ های استثمار شرکت ها له می شوند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top