آخرین اخبار

اینها مامور شهرداری هستند یا وکیل بند؟

سلسله جنایات داعش گونه ای که شهرداری ها در ایران انجام می دهند تمامی ندارد. هر بار که مشکلی در نقطه ای از شهر که به شهرداری مربوط می شود به وجود می آید، حضور ماموران شهرداری هم برای حل و فصل آن خبرساز می شود.

10 ماه قبل
بیان
A- A A+

سلسله جنایات داعش گونه ای که شهرداری ها در ایران انجام می دهند تمامی ندارد. هر بار که مشکلی در نقطه ای از شهر که به شهرداری مربوط می شود به وجود می آید، حضور ماموران شهرداری هم برای حل و فصل آن خبرساز می شود.

حمله ماموران شهرداری به کارواش دریا در سعادت آباد، حمله به کارگر لبو فروش در خیابان جمهوری و به هم ریختن تمام سرمایه و ریختن کف خیابان، حمله به دستفروشان زن در شرق تهران و باج گیری از دستفروشان خیابان سبلان (نظام آباد) تهران تا محدوده امام حسین، خوراندن گل به کودکان کار گل فروش و….

اینها تنها بخشی از جنایاتی است که شهرداری ها بر علیه اقشار ضعیف انجام می دهند.

در تازه ترین اقداماتی که شهرداری در جهت پاکسازی شهر انجام داده، بریدن گوش کودک کار است.

شهرداری منطقه ۳ تهران که محدوده پارک ملت تهران را در اختیار دارد و روزی برنامه های آگاهی رسان در خصوص ایدز و دیابت در همین پارک برگزار می کرد، اخیرا در حرکتی دلخراش، اقدام به بریدن گوش یک کودک کار زباله گرد کرد.

پخش ویدیوی این کودک، ضعف و ناتوانی را در چهره او نشان می داد.

می توان اقدام ماموران شهرداری را در خصوص این کودک "درک" کرد. این به معنای این نیست که اقدام آنها قابل توجیه است که اصلا چنین بحثی در میان نیست و اتفاقا برعکس است.

اما آنچه که گفته می شود این است که کودک کاری که گوش راستش بریده شده، نشان می داد که از جامعه جدا شده است.

معمولا برخورد مردم عادی با این کودکان نیز کم از برخورد این ماموران ندارد با این تفاوت که ماموران قدرت پیاده کردن اعمال داعشی را هم به نظر می رسد دارند!

کمافی السابق مسئولان جمهوری اسلامی حادثه را تکذیب و اعلام کردند که عوامل این فیلم دستگیر شده اند.

مجید فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران در اینباره توییت کرد: با پیگیری های انجام شده معلوم‌ شد گوش #کودک_کار در حادثه ای دیگر در شهر ری خراش دیده اما افرادی با صحنه سازی با زور و‌ تهدید در جهت القای این بودند که #شهرداری گوش وی را بریده و فیلم میگیرند ... دو نفر مورد نظر با استفاده از دوربین های اطراف و خودروی آنها شناسایی و بازداشت شدند.

این در حالیست که پیش از این، الهام فخاری،رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران از پیگیری این مساله خبر داده بود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top