آخرین اخبار

پایان سریال استاد نجفی

مسعود، برادر میترا استاد از «بخشش» محمدعلی نجفی خبر داده و در صفحه اینستاگرامی خود مدعی شده است «به واسطه پادرمیانی بزرگان کرمانشاه و کشور و همچنین وکلای عزیزمان محمدعلی نجفی را بخشیدیم و از خون عزیزمان گذشتیم.»

5 ماه قبل
بیان
A- A A+

مسعود، برادر میترا استاد از «بخشش» محمدعلی نجفی خبر داده و در صفحه اینستاگرامی خود مدعی شده است «به واسطه پادرمیانی بزرگان کرمانشاه و کشور و همچنین وکلای عزیزمان محمدعلی نجفی را بخشیدیم و از خون عزیزمان گذشتیم.»

به گزارش «شبکه بیان» هفتم خرداد امسال خبری روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌ها قرار گرفت که در ابتدا کمتر کسی حاضر به باور آن بود: «محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران همسر خود را به ضرب گلوله به قتل رساند.» حالا پس از گذشت 2 ماه و 16 روز از آن حادثه، پرونده قتل میترا استاد با رضایت خانواده‌اش بسته شد.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه هشتم مرداد امسال اعلام کرده بود که محمدعلی نجفی به «قصاص» محکوم شده است؛ خبری که البته همه انتظار آن را داشتند. اتهامات محمدعلی نجفی «قتل عمد»، «حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز»  و «ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی)» است.

اگرچه خانواده استاد، نجفی را بخشیده‌اند؛ اما بر اساس قانون مجازات اسلامی جمهوری اسلامی و آئین دادرسی کیفری، دادگاه می‌تواند جنبه عمومی جرم را پیگیری کند. در این صورت، قاضی می‌تواند بر اساس ماده 612 قانون مجازات اسلامی نجفی را به 3 تا 10 سال زندان محکوم کند.

بااین‌حال، بعید به نظر می‌رسد حکومت ایران در شرایطی که اولیای دم از قصاص گذشته‌اند، برای وزیر و شهردار سابق خود قانون را جاری کند و او را در زندان نگه دارد.

مسعود استاد خبر بخشش قاتل خواهرش را پس از آن اعلام کرده است شایعه‌هایی درباره پرداخت مبلغی هنگفت از سوی نجفی و اطرافیان او منتشر شده بود.

سایت مشرق نیوز 25 تیرماه دراین‌باره نوشته بود «نزدیکان رئیس دولت اصلاحات که در مرحله اول با فشار و تهدید خانواده مقتول، نتوانستند رضایت بگیرند با بی‌نتیجه ماندن تلاش‌هایشان جهت سرپوش گذاشتن بر این رسوایی تشکیلاتی و جلوگیری از افزایش تبعات آن برای جریان اصلاحات، در صدد این هستند که با پایمال کردن خون مقتول و سرپوش گذاشتن بر جنایت محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران با واگذاری یک واحد آپارتمان به ارزش تقریبی 8 میلیارد تومان به اولیا دم (به فرزند میترا استاد) از آن‌ها اخذ رضایت نموده و پرونده این جنایت را مختومه کنند.»

جدای از ادعای سایت مشرق نیوز، باور اینکه خانواده استاد بدون دریافت مبلغ کلانی رضایت داده‌اند، بسیار سخت است؛ اما مسعود استاد در صفحه اینستاگرامی خود نوشته است «خرسندیم که هیچ معامله‌ای با خون آن بزرگوار نکردیم.» این ادعای مسعود استاد کاربران شبکه‌های اجتماعی را به اظهارنظر واداشته و عده‌ای معتقدند که اتفاقاً پای یک معامله پرسود در میان است و استاد «دروغ» می‌گوید.

بااین‌همه، هرچه در این 2 ماه و نیم درباره نجفی و استاد اتفاق افتاد، حالا تمام شده و قسمت پایانی این سریال جنجالی هم به پایان رسیده است؛ اما چیزی که در این میان پرده ابهام از آن نیفتاد، چرایی ازدواج و چگونگی روابط این زوج بود. البته برای حکومت مهم این بود که چند صباحی جامعه با یک معما و چندین پرسش بی‌پاسخ سرگرم شوند.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top