آخرین اخبار

سیستان و بلوچستان زیر آب رفت و کسی به دادش نرسید!

سیل، سیستان و بلوچستان را زیر آب برده ولی مسئولان جمهوری اسلامی همچنان خودشان را به خواب ‌زده‌اند.

1 ماه قبل
بیان
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

 

سیل، سیستان و بلوچستان را زیر آب برده ولی مسئولان جمهوری اسلامی همچنان خودشان را به خواب ‌زده‌اند. معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کل کشور هم گفته اولویت این سیل «در سطح ملی نیست» و به همین دلیل وزیر ورود نکرده است!

به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» بارش 110 میلی‌متری در سیستان و بلوچستان از چند روز پیش آغاز شده به گفته خلیل منبتی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب این استان «20 هزار خانه بین 10 تا 100 درصد تخریب شده است»؛ اما سطح رسیدگی و کمک‌رسانی بسیار کم‌تر از وسعت این حادثه بزرگ است.

جمهوری اسلامی که طی 41 سال گذشته انواع تبعیض‌ها و ستم‌ها را به مردم سیستان و بلوچستان روا داشته، در حادثه کنونی هم به‌ گونه‌ای منفعلانه عمل کرده است تا ثابت کند اهمیتی برای مردم این استان قائل نیست.

در چند روز گذشته تصاویر دردناکی از سیل سیستان بلوچستان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان‌دهنده اوضاع بحرانی مردم سیل‌زده این استان است؛ اما نمایندگان مجلس مشغول بازی‌های سیاسی خود و تصویب کمک 200 میلیون دلاری برای سپاه قدس پاسداران هستند.

سیل با سیستان و بلوچستان کاری کرده است که حتی کمک‌های مردمی هم به سختی به دست آسیب دیدگان می‌رسد. ابراهیم جاوشیری، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) با اشاره به تخریب یا آسیب یک هزار و 763 کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی و سه هزار و 860 کیلومتر از راه‌های روستایی، به سایت تابناک گفته است «بر اثر وقوع سیل حدود 16 دستگاه پل و آب‌رو کاملاً تخریب و حدود 162 ابنیه شامل آب‌نما و پل دچار آسیب و خسارت شده است.»

بااین‌حال، محمد فرید لطیفی، معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کل کشور با بیان اینکه «ما به عنوان سازمان مدیریت بحران نباید در همه صحنه‌ها حضور داشته باشیم»، گفته است سیل تا امروز سطح استانی دارد و بنابراین وزیر به قضیه ورود نکرده است.

بدشانسی مردم سیل‌زده در جنوب و جنوب شرقی ایران این است که هم‌اکنون همه توجه رسانه‌ها و افکار عمومی معطوف به حوادث اخیر از جمله شلیک موشک به هواپیمای اکراینی و کشته شدن قاسم سلیمانی است. به همین دلیل سیل ویرانگر سیستان و بلوچستان که منجر به آواره شدن هزاران نفر شده، لابه‌لای دیگر اخبار گم شده است.

این استان با تمام محرومیت‌ها و بی‌عدالتی‌ها اکنون زیر میلیون‌ها مترمکعب آب غرق شده و اگر در این چند روز کمک‌های مردمی نمی‌رسید، معلوم نبود چه فاجعه‌ای رخ می‌داد؛ اما جان مردم برای رژیمی که شیطان را نمایندگی می‌کند، چه اهمیتی دارد!

 

برچسب

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top