آخرین اخبار

کاهش حجم تجارت ایران با اروپا؛ همسویی با سیاست‌های ترامپ

آمار منتشرشده از سوی اداره اطلاعات اقتصادی اتحادیه اروپا (یورو استات) درباره مبادلات تجاری با ایران نشان‌دهنده پیروی کشورهای اروپایی از سیاست‌های آمریکا در مقابله با جمهوری اسلامی است.

21 ساعت پیش

اخبار مرتبط

شوخی تلخی که اروپا با رهبر ایران کرد

یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، در حالی که ایران تحت فشارهای جدید قرار می گیرد، کانال مالی میان این کشور و اروپا نیز بدون ثمر مانده است.

4 روز قبل

تکلیف خریداران خودروهای خارجی دپو شده چیست؟

با آنکه گمرک ایران برخی از این خودروها را آزاد کرد اما با مخالفت بانک مرکزی، جلوی بقیه این آزادسازی ها گرفته شد. اکنون خریداران نمی دانند طرف مقابلشان بانک مرکزی، وزارت صمت یا شرکت طرف قرارداد است.

4 روز قبل

حذف صفرهای ریال به‌جای اصلاحات ساختاری

پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر حذف چهار صفر از ریال ایران به کمیسیون اقتصادی هیئت دولت رفته تا پس از بررسی، در هیئت‌وزیران یا مجلس شورای اسلامی تصویب شود.

5 روز قبل

رشد منفی 7.9 درصدی صنعت/ فشار و مقاومت ادامه دارد

مرکز آمار در تازه‌ترین گزارش خود درباره اقتصاد ایران از رشد منفی 3.8 درصدی تولید ناخالص داخلی این کشور در 9 ماهه 1397 خبر داده و رشد بخش صنعت را منفی 7.9 درصد اعلام کرده است.

6 روز قبل

افزایش خرید نفت ایران توسط هند؛ چرا و چگونه؟

ایران برای ماندن در بازار نفت، پیشنهادات وسوسه کننده ای به اندک خریداران خود اعطا می کند. به طور مثال بارگیری و تحویل تقریبا رایگان نفت از ایران به هند، از پیشنهاداتی است که از جانب مبدا اعطا شده و به مقصد می رسد.

7 روز قبل

دلایل ناکامی عرضه نفت خام در بورس انرژی

هشتمین مرحله عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران با حجم یک میلیون بشکه و به قیمت پایه 63 دلار و 36 سنت با شکست مواجه و به دلیل ریسک بالای معامله، خریداری برای این کالای استراتژیک پیدا نشد.

7 روز قبل

اقتصاد ایران در محاصره سپاه پاسداران

در حالی که وزیر امور اقتصاد و دارایی به تازگی مدعی شده که اقتصاد ایران در کنترل سپاه نیست و این صحبت‌ها «گزاف» و «بیهوده» است، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا اذعان کرده است که «249 پروژه عمرانی فعال در شرایط تحریم فعلی» داریم.

8 روز قبل

کوپن به سیستم اقتصاد ایران بازگشت

برای نخستین بار پس از پایان کار کوپن در ایران بعد از انقلاب اسلامی، با بالا گرفتن فشارهای اقتصادی، این سیستم دوباره به اقتصاد ایران بازگشت.

9 روز قبل

عقب نشینی سازمان برنامه و بودجه از موضوع افزایش حقوق کارمندان

آخرین استخدام های دولتی به خوبی همین موضوع را نشان می دهد. اگر تا یک دهه قبل، افراد به راحتی جذب سیستم دولتی می شدند، در سال های اخیر، استخدام ها به شکل پیمانی ساماندهی شده و جذب مستقیم به سیستم دولتی به شکل بسیار محدود انجام می شود.

10 روز قبل

صدای پای کوپن

در پی مصوبه مجلس برای توزیع کالاهای اساسی با ارز ترجیحی در قالب بودجه 1398، بانک مرکزی سامانه‌ای را راه‌اندازی کرده است تا بر اساس هر کد ملی، کارت‌بانکی اشخاص را برای خرید این کالاها شارژ کند.

10 روز قبل

گزارش و تحلیل

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top