آخرین اخبار

رشد 232 درصدی قیمت مسکن در تهران طی شش سال

بررسی آمار مسکن و ساختمان در شهر تهران نشان می¬دهد طی شش سال گذشته قیمت مسکن در شهر تهران بیش از 232 درصد افزایش یافته است.

7 ماه قبل
رضوان رضائی
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

بررسی آمار مسکن و ساختمان در شهر تهران نشان می­ دهد طی شش سال گذشته قیمت مسکن در شهر تهران بیش از 232 درصد افزایش یافته است.

به گزارش شبکه رسانه ای بیان به نقل از مرکز آمار ایران، متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی در شهر تهران در فصل بهار سال 1390 معادل 17 میلیون و 653 هزار ریال بوده که این رقم در زمستان سال گذشته به 58 میلیون و 715 هزار ریال افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، این شاخص از بهار سال 1391 تا زمستان 1392 دارای رشد صددردرصدی داشته؛ در حالی که از سال 1392 تا زمستان سال 1395 این روند ثابت بوده و بعد از آن تا زمستان سال 1396 رشد ۳۰ درصدی را تجربه کرده است.

بر این اساس، تعداد معاملات فروش واحد مسکونی در شهر تهران در زمستان سال 1390 (سال اوج تقاضای مسکن)، دارای رشد قابل توجهی بوده و به ۱۲۰ هزار معامله رسیده است.

 

نکته مهم و قابل توجه در این بخش میانگین عمر واحدهای مسکونی خرید و فروش شده در شهر تهران بوده که طبق آمار موجود در زمستان سال گذشته به بالای ۱۰ سال رسیده است، مساله‌ای که حاکی از دیر معامله شدن واحدهای نوساز در این مدت دارد.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top