آخرین اخبار

آخوندی: مسکن مهر افتتاح نکردم

عباس آخوندی از آن وزرایی است که شاخ و شانه کشیدن را دوست دارد. هر بلایی هم بر سر مردم بیاید یا نیاید را حداقل در حوزه خودش به دولت قبل نسبت می دهد. همه وزرای روحانی چنین هستند اما آخوندی گل سر سبد وزارت راه و شهرسازی است.

10 ماه قبل
نازنین امجدی
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

عباس آخوندی برای آنکه اثبات کند مسکن مهر همچنان طرحی "مزخرف" است، در بازدید از مسکن مهر پرند، به خبرنگاران تاکید کرد که تنها برای بازدید آمده و نه افتتاح مسکن مهر.

عباس آخوندی از آن وزرایی است که شاخ و شانه کشیدن را دوست دارد. هر بلایی هم بر سر مردم بیاید یا نیاید را حداقل در حوزه خودش به دولت قبل نسبت می دهد. همه وزرای روحانی چنین هستند اما آخوندی گل سر سبد وزارت راه و شهرسازی است.

او برای اینکه اثبات کند قصد ندارد حتی یک آجر جهت استحکام مسکن مهر روی آجر بگذارد وقتی با سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه امروز شاهد افتتاح مسکن مهر از جانب شما هستیم گفت: «رسانه‌ها اشتباه نکنند من مسکن مهری را افتتاح نکردم.»

آخوندی پیشتر مسکن مهر را طرحی "مزخرف" خوانده بود. "سیب گندیده" نیز عبارت دیگریست که استفاده شده و بعدتر نیز اعلام کرد «پول مردم را در بیابان حرام کردند.»

البته آقای آخوندی خود هیچوقت در قامت وزیر راه و شهرسازی اقدام موثری چه مثبت یا منفی نگذاشته و اصولا طی دوره ریاست جمهوری حسن روحانی "بیکار" بوده است. وی تنها به انتقاد پرداخته و انتقادات او تنها به دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد باز می گردد.

اگرچه یک ماه پس از آن معاون وی -حبیب الله طاهرخانی- در امور راه و شهرسازی اعلام کرد به دنبال پیاده سازی طرح های عمرانی در هشتگرد است و مشخصا اعلام نمود که این پروژه های عمرانی در کنار مسکن مهر پیاده سازی خواهد شد.

با این وجود عباس آخوندی هیچ واکنشی نسبت به اقدامات وزارت متبوع خود نشان نداده و تا به امروز این پروژه ها به صورت چراغ خاموش پیش می رود.

مسکن مهر یکی از طرح های اصلی دولت در حوزه اقتصاد طی سالهای 1386 تا 1392 بود که مسئولان وقت معتقد بودند ایده آنها در حذف هزینه زمین از هزینه ساخت و پر رنگ کردن نقش دولت در این میان می تواند مشکل کمبود عرضه مسکن را برطرف ساخته و علاوه بر آن پاسخگوی تقاضای بالای مسکن در سالهای آتی را بوده؛ همچنین قیمت مسکن را نیز کاهش خواهد داد.

بر اساس تحقیقات میدانی از شهروندان، آنان اعتقاد دارند مزیت مسکن مهر، هزینه پایین آن و از عیوب بزرگ آن دور بودن از مرکز شهر و در حومه قرار گرفتن این ساختمان ها بود.

نظری که احتمالا می تواند درصدی از آراء وزیر راه و مسکن را اثبات کند.

به عقیده برخی مردم ساخت این ساختمان ها در کنار یکدیگر و عدم وجود امکانات زیستی باعث پایین آمدن قیمت زمین بوده است.

البته اعتقاد عمومی بر این است که به دلیل وجود تراکم شهری در کلانشهرها، ایجاد آن در حومه غیر قابل رد بود اما اگر وزیر راه و مسکن و شهرسازی قرار بود نوک پیکان خود را به سمت دولت پیشین بگیرد، بهتر بود در جهت ایجاد رفاه در این مراکز اقدام نماید نه آنکه تنها آن را رد کرده و سپس معاون خود را جهت ایجاد پروژه های ورزشی، مذهبی و فرهنگی - تفریحی به هشتگرد اعزام کند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top