آخرین اخبار

بیکاری در صنعت هتلداری ایران

رئیس جامعه هتلداران ایران با اشاره به کاهش ارزش ریال و افزایش هزینه‌های جاری، از ایجاد فضای کسب‌وکار ناسالم و تعدیل نیرو در این صنعت خبر داد.

1 سال پیش
مجتبی احمدی
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

رئیس جامعه هتلداران ایران با اشاره به کاهش ارزش ریال و افزایش هزینه‌های جاری، از ایجاد فضای کسب‌وکار ناسالم و تعدیل نیرو در این صنعت خبر داد.

به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» جمشید حمزه زاده که در همایش سراسری سرمایه‌گذاران، مدیران هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها سخن می‌گفت، از وضعیت صنعت هتلداری در ایران انتقاد کرد و گفت: صنعت هتلداری در حال حاضر با چالش‌ها و موانع مختلفی دست‌وپنجه نرم می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به افزایش هزینه آب و برق اشاره کرد.

وی اضافه کرده است: «هزینه ماهانه آب و برق یک هتل ٢ ستاره که قبلاً ١٥ میلیون تومان بود اکنون به ٦٠ میلیون تومان رسیده است که ناشی از نگاه وزارت نیرو است که هتل را در مصادیق منازل شخصی آورده است درحالی‌که یک هتل مصرف ٢٤ ساعته دارد.»

با کاهش ارزش ریال و افزایش گردشگران خارجی، پیش‌بینی می‌شد، صنعت هتلداری در ایران رونق بگیرد؛ اما به موازات کاهش ارزش پول ایران، بسیاری از لوازم موردنیاز هتل‌ها با افزایش قیمت بی‌سابقه‌ای روبرو شده است.

آمار نشان می‌دهند 1100 هتل فعال در کشور وجود دارند که از این تعداد 104 هتل 4 و 5 ستاره هستند. این در حالی است که غلام‌حیدر ابراهیم‌بای‌سلامی، عضو شورای‌عالی میراث فرهنگی و گردشگری به خبرگزاری مهر می‌گوید:  «۷۰ درصد تورهای خارجی به ایران به دلیل نبود هتل مناسب رد می‌شوند؛ مشکل اصلی صنعت گردشگری ما، کمبود هتل است.»

رئیس جامعه هتلداران ایران از فشارهای مالیاتی نیز به شدت انتقاد کرده و گفته است: «معافیت مالیاتی 70 درصد، هتل آپارتمان‌ها، و مهمان‌پذیرها به خاطر سختگیری ممیزی‌های مالیات مردود شده است و این هتل‌ها از ٥٠ درصد معافیت مالیاتی برخوردار نشده‌اند.»

فشار سازمان امور مالیاتی به اصناف در حالی است که به گفته کارشناسان، در همه جای دنیا وقتی رکود بر اقتصاد سایه می‌اندازد، از میزان مالیات‌ها به‌شدت کاسته می‌شود یا دولت‌ها رو به مالیات منفی می‌آورند.

رئیس جامعه هتلداران ایران در ادامه صحبت‌های گفته است: «متاسفانه برخی مراکز اقامتی دولتی با دور زدن قوانین، رقابت نابرابری را با بخش خصوصی آغاز کرده است. درحالی‌که قانون آن‌ها را ممنوع کرده است. بااین‌حال وزارتخانه‌ای چون آموزش‌وپرورش با تجهیز مدارس به جای خدمات‌رسانی به فرهنگیان برای درآمدزایی، کلاس‌های درس را به مسافران آزاد اجاره می‌دهد.»

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top