آخرین اخبار

داد رییس اتحادیه وسایل خانگی درآمد؛ محتکران به کنار رانده می شوند

محمد طحان پور، از آن روسایی است که به معنای واقعی کلمه "بی رحم" و "بی انصاف" است. برای وی تفاوتی نمی کند که مردم در چه اوضاعی به سر می برند و نه تنها به فکر صنف خود، که حال تنها به فکر جیب خود است!

1 سال پیش
بیان
A- A A+

محمد طحان پور، از آن روسایی است که به معنای واقعی کلمه "بی رحم" و "بی انصاف" است. برای وی تفاوتی نمی کند که مردم در چه اوضاعی به سر می برند و نه تنها به فکر صنف خود، که حال تنها به فکر جیب خود است!

وی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی است و بارها با انواع و اقسام حربه ها، تلاش کرده تا مردم را ترغیب به خرید لوازم خانگی کند.

در جدیدترین اظهار نظر در این خصوص، وی اعلام کرد واحدهای صنفی که به عنوان نماینده کارخانه در تهران اقدام به پیش‌فروش کالا می‌کنند هیچ مسئولیتی نسبت به تحویل کالا به خریداران ندارند.

خبر این است که یکی از واحدهای تولیدی لوازم خانگی، خود مستقلا وارد عرصه فروش شده تا دست فروشندگان یا محتکران را در پوست گردو بگذارد.

این واحد تولیدی با نام تجاری "اسنوا" که در اصفهان فعال است، اقدام به فروش با تخفیف محصولات خود کرده است که تحویل آنها را از ماه آبان تا فروردین 1398 انجام می دهد.

پیشتر ما در «شبکه رسانه ای بیان» پیشنهاد کرده بودیم که واحدهای تولیدی برای جلوگیری از سوءاستفاده فروشندگان که عملا محتکران هستند، پا پیش بگذارند و با تمهیداتی که می توانند در نظر بگیرند (همچون راه اندازی وبسایت)، خود وارد عرصه فروش شوند.

حال اولین فردی که صدا بلند کرده و باز هم با بی رحمی، مردم را می ترساند، رییس اتحادیه فروشندگان یا بخوانید رییس اتحادیه محتکران است که اعلام نموده وضعیت تولید در کشور مشخص نیست و ممکن است محصولات در زمانی که در طرح پیش‌فروش مقرر می‌شود، تولید نشده باشند. در این صورت واحد صنفی مسئولیتی در این زمینه ندارد و خریداران باید از طریق کارخانه تحویل کالا را پیگیری کنند.

اینگونه صحبت کردن که به نوعی فرار به جلو تعبیر می شود، در حالیست که اتحادیه متبوع طحان پور و شرکا، تا کنون تنها به تهدید مردم اقدام کرده اند و گام کوچکی هم حتی در جهت دلگرمی به مردم برنداشته اند. به جای این موضوع، وی پیشتر اعلام کرده بود که مردم منتظر ارزان شدن کالاها نباشند و هرچه سریعتر نسبت به نوسازی وسایل منازل خود اقدام کنند! این همان حربه کوچه بازاری "بخر تا گرون نشده" است که گویا کارساز نبوده و در ادامه با ورود تولید کننده به بازار فروش، عصبانیت آقایان بیشتر شده است.

طحان پور که با ایسنا در این خصوص صحبت می کرد چندین بار اعلام کرد که واحدهای صنفی مسئولیتی در قبال تحویل کالا ندارند و مشتریان خود می دانند و کارخانه ای که پا در کفش آنان گذاشته است!

در انتها او با اشاره به اطلاع داشتن یا عدم اطلاع وزارت صمت در خصوص ورود شرکت اسنوا به بازار فروش به نوعی به این وزارتخانه اعتراض کرد.

هرچند که قیمت های اعلام شده توسط اسنوا باز هم فاصله زیادی با قشر متوسط جامعه دارد و اصولا این طرح ها برای آن است که اقشار متوسط و ضعیف بتوانند خریدهای خود را ثبت کنند اما به نظر می رسد در نهایت با جسارت ورود یکی از شرکت ها به این عرصه، پای دیگر تولیدکنندگان نیز باز شده و عملا واسطه ها از بین بروند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top