آخرین اخبار

افزایش 50 درصدی تقاضاهای پیوستن به کمیته امداد

مردمی که بر اساس آمارهای قطعی هر روز زیر خط مطلق فقر بیشتر فرو می روند، دلی برای نو شدن ندارند و تنها به ۵ روز تعطیلات دلخوش کرده اند تا پس از آن یک سال دیگر کار کنند و تنها امیدشان این باشد که بیشتر در منجلاب فقر فرو نروند.

1 سال پیش
بیان
A- A A+

یلدا به سر رسید و بسیاری در شرایط سخت آن را از سر گذراندند. دغدغه بعدی پیش رو، نوروز است! نوروزی که دیگر حال و هوای حتی همین ۵ سال قبل را هم ندارد. چیزی که یک روز به عنوان روزی برای شادی و در کنار هم بودن شناخته می شد، حالا فقط روزهایی پر از استرس را پیش از شروع در خود دارد.

مساله فراتر از آب و جارو کردن چند تخته فرش و دستمال کشیدن دیوارهاست. وقتی امیدی برای شروع یک سال دیگر نباشد، آب و جارو کردن نیز معنایی ندارد.

مردمی که بر اساس آمارهای قطعی هر روز زیر خط مطلق فقر بیشتر فرو می روند، دلی برای نو شدن ندارند و تنها به ۵ روز تعطیلات دلخوش کرده اند تا پس از آن یک سال دیگر کار کنند و تنها امیدشان این باشد که بیشتر در منجلاب فقر فرو نروند.

بر اساس آمارها بیش از ۵۰% خانوارها نسبت به سال گذشته تقاضای پیوستن به کمیته امداد را دارند.

اما بسیاری مواردی نظیر یلدا و نوروز را به شکلی مقطعی می بینند و به هر شکل ممکن به خاطر مسائلی نظیر آبرو و حیثیت نزد سایر اقوام آن را از سر می گذرانند. موضوع اینجاست که پس از گذر کردن از تعطیلات جهنمی نوروز آنها نگران وضع معیشت خود هستند. فرزندان بسیاری از خانواده های ایرانی ماه هاست رنگ گوشت قرمز را ندیده اند. همین موضوع سبب ایجاد مشکلات بیشتر برای نسل آینده است.

به طور مشخص وقتی مواد مغذی به بدن نرسد، کودکان می توانند در مقاطع تحصیلی و بعدتر در زندگی شخصی خود کسب موفقیت کنند؛ موضوعی بسیار ساده که هر انسانی به انواع مواد مغذی برای ادامه زندگی نیاز دارد.

آخرین لیست قیمت ها خبر از گوشت کیلویی ۷۵ هزار تومان و مرغ کیلویی بیش از ۱۶۰۰۰ تومان می دهد.

سایر مواد مغذی همچون دانه های گیاهی و لبنیات نیز مورد نیاز هستند که آنها هم هر یک به نوبت از سبد مواد غذایی خانواده ها یا حذف یا بسیار کم می شوند.

به طور مثال اگر هر فرد در طول روز بر اساس برخی توصیه ها خوب است که یک لیوان شیر بنوشد، این یک لیوان در روز به یک لیوان در هر ۳ روز یا ۷ روز می رسد. این تازه در شرایطی است که شیر تازه نیز کمتر وجود دارد و کیفیت انواع شیر سیر نزولی پیدا کرده است.

ایرانی ها هر روز ضعیف تر و نحیف تر می شود. دولت نیز هر سال یارانه کالاهای مورد نیاز و اساسی یک انسان فارغ از جنسیت و نژاد او را حذف می کند.

این موضوع تنها یک معنا می تواند داشته باشد؛ قوی تر ها می مانند و ضعفا از بین می رود. این "از بین رفتن" حتما به معنای مرگ فیزیکی نیست.

نداشتن اعصاب سالم، کمبود انواع ویتامین ها و… عدم توانایی رشد ذهنی خود به معنای مرگ انسان هایی است که منفعلانه تر از هر زمان دیگری پیش خواهند رفت.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top