آخرین اخبار

پوری حسینی پس از استعفا: به سوابقم افتخار می کنم

محمدرضا حیاتی ساعت ۲۱ به وقت تهران مورخ دهم تیرماه ۱۳۸۵ شروع به خواندن خبر می کند. تصویری از سیدعلی خامنه ای در حال نوشتن و در تصویری در حال نگاه کردن به جایی به جز دوربین روبرو، در حال پخش است. این آغاز خصولتی سازی به طور جدی است.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

تفسیریه جدید بر اصل ۴۴ قانون اساسی منشا تمام اتفاقاتی شد که امروز پس از ۱۲ سال شاهد آن هستیم.

محمدرضا حیاتی ساعت ۲۱ به وقت تهران مورخ دهم تیرماه ۱۳۸۵ شروع به خواندن خبر می کند. تصویری از سیدعلی خامنه ای در حال نوشتن و در تصویری در حال نگاه کردن به جایی به جز دوربین روبرو، در حال پخش است.

بسم الله الرحمن الرحیم

«بند ج سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ج.ا.ا : با توجه به ضرورت شتاب گرفتن رشد و توسعه اقتصادی کشور مبتنی بر اجرای عدالت اجتماعی و فقرزدایی در چارچوب چشم انداز ۲۰ ساله کشور...»

این متن، سنگ بنایی شد تا پس از آن، سازمان خصوصی سازی و خصولتی ها جان بگیرند و بیشتر از آن، از خاک تا جنگل و کوه و دریا را به نام خود بزنند.

اما بر خلاف آنچه که رهبر ایران شاید تصور می کرد، فقرزایی به جای فقرزدایی نشست تا یک دهه بعد، او در کنار خانه ای بنشیند و بگوید دشمن در حال تحریک کارگران بر علیه نظام است.

اما دولت در شرایطی که مردم به نان شب خود محتاج شده اند، همچنان آب به آسیاب خصولتی ها می ریزد.

مشکل اساسی خصوصی سازی در ایران این است که به نام خصوصی سازی، خود مزایده های فروش برگزار می کنند و خود هم برنده می شوند.

به عنوان مثال در چند روز اخیر موضوع واگذاری شرکت مجتمع گوشت اردبیل به عبدالله پوری حسینی به مبلغ تنها ۴ میلیارد تومان بسیار خبرساز شده است.

مساله قابل توجه پس از استعفای پوری حسینی از سازمان خصوصی سازی این بود که ضمن رد رانت خواری در خرید بسیار ارزان این مجتمع، وی مبلغ معامله (۴ میلیارد تومان) را رد نکرد و توضیحی در این خصوص نداد.

او در رابطه با نحوه به دست گیری سکان ۵۰ هکتاری مجتمع می گوید من در مزایده شرکت کردم و برنده شدم. دیگران هم می توانستند به راحتی حضور پیدا کرده و شرکت کنند.

مساله اینجاست که تا کنون همان مبلغ ۴ میلیارد تومان هم پرداخت نشده است.

اما این روند تمامی ندارد. تمام خصولتی ها می آیند، مالی جمع کرده و از کشور فرار می کنند. گویی همچون دزدی که شبانه به خانه می زند، چیزی بر می آید و فرار می کند.

در تازه ترین اخبار در حوزه خصوصی سازی و افراد خصولتی، به نام "امید اسدبیگی" بر می خوریم. شخصی که در پی تجمعات و تظاهرات کارگران نیشکر هفت تپه، روبروی دوربین نشست و با صراحت اعلام کرد که کارگران اعتراض نکنند چون هفت تپه در هیچ صورتی به دولت بازگردانده نمی شود.

اکنون در خبری که منتشر شده، وی با همکاری حراست بانک مرکزی اقدام به دریافت ۹۸ میلیون دلار ارز دولتی کرده و از کشور گریخته است!

این مقدار ارز که به نرخ دولتی دریافت شده، با محاسبه نرخ ۴۲۰۰ تومانی به مبلغ سرسام آور ۴۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان می رسد. مبلغی که اگر با دلار بازار آزاد حتی به نرخ دستوری امروز در تهران محاسبه شود، توان نمایش روشن و همه فهم توسط ماشین حساب را ندارد.

با این همه افرادی چون عبدالله پوری حسینی به مدیر عاملی خود در مجتمع هایی نظیر مجتمع گوشت اردبیل با ظرفیت کشتار روزانه ۴۰۰۰ راس دام افتخار می کنند!

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top