آخرین اخبار

دولت در حال افکارسنجی برای افزایش نرخ بنزین است

دولت روحانی در سکوت مطلق کارها را به پیش می برد. در برخی موارد نه تایید می کند و نه تکذیب و در عین حال مشخصا در حال افکارسنجی است. در خصوص افزایش نرخ بنزین، ماه ها صحبت از این افزایش وجود داشته است.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

دولت روحانی در سکوت مطلق کارها را به پیش می برد. در برخی موارد نه تایید می کند و نه تکذیب و در عین حال مشخصا در حال افکارسنجی است.

در خصوص افزایش نرخ بنزین، ماه ها صحبت از این افزایش وجود داشته است.

قدم اول این پروژه با کمک وزیر جوان ارتباطات انجام شد که با پروژه اتصال کارتهای بانکی به سامانه سوخت، قصد بر این بود که کارتهای عابر بانک خود به کارت سوخت تبدیل شوند.

برای این منظور تاریخ مشخصی معین شد تا شهروندان اقدام به ثبت نام در سامانه اعلام شده نمایند.

اما اکنون هیچ خبری از آن پروژه نیست.

سپس نوبت به جنجال در مجلس و صحبت های علی مطهری بود که اعلام کرد مردم با گرانی بنزین مشکلی ندارند.

در مجلس همچنان این بحث در جریان است و اخیرا نادر قاضی پور گفته بود شایعه شده که دولت می خواهد قیمت بنزین را افزایش دهد که این مساله با واکنش علی لاریجانی، رییس مجلس مواجه شد.

در همین حال صحبت هایی در خصوص یارانه بنزین به هر ایرانی مطرح شد که تا کنون تصمیم نهایی در این خصوص گرفته نشده است.

یارانه بنزین که از آن صحبت می شود، قرار است بر اساس طرح آن، به هر ایرانی ۲۴ لیتر در هر ماه اختصاص داده شود.

بیژن زنگنه، وزیر نفت در پاسخ به پرسش خبرنگاری که از او پرسیده بود مردم تا چه زمانی باید فشارها را تحمل کنند گفت: ما ۲ کار بیشتر نمی توانیم انجام دهیم. یا باید قیمت را افزایش دهیم و یا آن را سهمیه بندی کنیم و از این دو حالت خارج نیست.

او سپس در خصوص تحمل فشار بر مردم با خنده گفت: تا زمانی که مردم تحمل کنند [فشار وجود خواهد داشت].

دولت نئولیبرال روحانی قصد افزایش قیمت بنزین را تحت عناوینی چون "تعدیل قیمت حامل های انرژی" دارد و این موضوع به طور قطع اتفاق خواهد افتاد.

آنچه که در حال انجام است این موضوع است که افکار عمومی باید تحت فشار میزان کمیت این حامل ها به طور روانی قرار بگیرند و هنگامی که آماده پذیرش حداقلی ها شدند، وضعیت با مقداری بهبود پذیرفته خواهد شد.

به طور مثال اگر صحبت از یارانه ۲۴ لیتری و سپس مصرف آزاد ۳۰۰۰ تومانی به ازای هر لیتر است، پس از آماده ساختن و تحت فشار قرار دادن افکار عمومی، این میزان به فرضا ۴۰ لیتر در ماه و ۴۰۰۰ تومان مصرف آزاد خواهد رسید.

لازم به ذکر است بنا بر اخبار دریافتی، هم اکنون گفتگوهایی حول همین موضوع در سطح تحلیلگران اقتصادی در جریان بوده که همه این گفتگوها در جهت آماده سازی افکار عمومی است.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top