آخرین اخبار

محمد اسلامی به دنبال تحویل وزارت راه به خصوصی ها

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در راستای خصوصی سازی دولت روحانی بنا دارد مجموعه این وزارتخانه را نیز به خصولتی ها بسپارد. در همین راستا وی حتی به دیدار آیت الله مکارم شیرازی رفت تا در خصوص خصوصی سازی ها کسب تکلیف کند.

11 ماه قبل
بیان
A- A A+

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در راستای خصوصی سازی دولت روحانی بنا دارد مجموعه این وزارتخانه را نیز به خصولتی ها بسپارد.

در همین راستا وی حتی به دیدار آیت الله مکارم شیرازی رفت تا در خصوص خصوصی سازی ها کسب تکلیف کند.

در حالی که دولت روحانی از ابتدای روی کار آمدن اقدامات احمدی نژاد از جمله مسکن مهر را زیر سوال می برد، اما از یک نقطه ای به بعد، در راستای تکمیل مسکن مهر بر آمد.

عباس آخوندی وزیر پیشین وزارت راه و شهرسازی، پروژه مسکن مهر را سیب گندیده دولت نهم و دهم می دانست و می گفت دولت در بیابان برای مردم خانه سازی کرده است که چیزی جز هزینه تراشی نبوده است.

اما محمد اسلامی بیش از مسکن مهر به دنبال خصوصی سازی مجموعه وزارت راه و شهرسازی است.

وی در نظر دارد نه تنها پروژه هایی چون مسکن مهر را به خصولتی ها بسپارد که هر آنچه مربوط به این وزارتخانه دولتی می شود را به صورت پیمانکاری در اختیار افراد و شرکت های خصوصی بدهد.

اسلامی تصریح کرد: اولویت ماست که بخش خصوصی در تولید مسکن نقش داشته باشد.

او در خصوص وضعیت انقباضی دولت گفت تلاش هایی صورت گرفته است تا مسکن از حالت انقباضی خارج شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم اعلام کرد: در وزارتخانه راه و شهرسازی سیاست‌هایی برای روان‌سازی تولید مسکن تدوین و در حال اجرایی شدن است. در نظر داریم برنامه‌هایی را اجرایی و عملیاتی کنیم تا مسکن از حالت انقباضی درآید.

تصمیمات اتخاذ شده هنوز مشخص نیست اما مسکن از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته که احتمال بازگشت آن به نقطه قبلی بسیار کم است.

اگرچه دولت روحانی مسکن مهر را طرحی غلط دانسته بود اما همچنان تلاش بر این است که نه تنها واحدهای قبلی تکمیل شود که قرار است واحدهای جدیدی نیز به بهره برداری برسند.

این مقام مسئول در بیان برنامه‌های اجرایی وزارتخانه راه و شهرسازی در حوزه مسکن، گفت: تکمیل و اتمام حدود ٥٠٠ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده هرچه سریعتر در دستور کار است. همچنین احداث ٤٠٠هزار واحد مسکونی جدید با اشکال گوناگون را آغاز کرده‌ایم.

به نظر می رسد دولت روحانی در ۲.۵ سال باقی مانده تا پایان مهلت خود تلاش دارد که کارنامه مثبتی را ویترین کند و پس از پایان دولت اعلام کند که این کارها نیز در بخش مسکن انجام شده است.

در همین راستا اسلامی گفت: عرضه ٩٠٠ هزار واحد مسکونی مهر و دیگر واحد‌های مسکونی در ٢ سال ٩٨ و ٩٩ توسط وزارت راه و شهرسازی در برنامه قرار گرفته است. از پرتو این فعالیت‌ها هم تولید مصالح رونق می‌گیرد، هم فعالیت‌های مهندسی ساختمان رشد میکند و هم خانه‌دار شدن مردم توامان اتفاق می‌افتد.

با این وضعیت باید وعده ۹۰۰ هزار واحد مسکونی دیگر را نیز به وعده های دولت روحانی اضافه کرد و دید آیا تا پایان سال ۱۳۹۹ به بهره برداری خواهند رسید یا خیر!

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top