آخرین اخبار

مخفی کاری همتی در ارائه آمار ارزی به ملت

در شرایطی که توجه بسیاری به بازار ارز است و هر لحظه از نوسانات ارزی مانیتور می شود، رییس کل بانک مرکزی می گوید اطلاعات بازار ارز محرمانه است و اخبار این حوزه را در رده اخبار طبقه بندی شده و محرمانه دسته بندی می کند.

3 ماه قبل
بیان
A- A A+

عبدالناصر همتی بیش از آنکه یک چهره اقتصادی و بانکی شناخته شود، به فردی امنیتی شبیه شده است که صرفا مقادیری دانش در حوزه بانکداری دارد.

می توان علت انتخاب همتی توسط روحانی را از نوع عملکرد وی متوجه شد. حسن روحانی خود سابقه ای کاملا امنیتی دارد و اصولا فردی امنیتی است.

در شرایطی که توجه بسیاری به بازار ارز است و هر لحظه از نوسانات ارزی مانیتور می شود، رییس کل بانک مرکزی می گوید اطلاعات بازار ارز محرمانه است و اخبار این حوزه را در رده اخبار طبقه بندی شده و محرمانه دسته بندی می کند.

باعث تعجب است که هر بار رییس کل بانک مرکزی از آرامش در فضای ارزی کشور می گوید، کمتر از یک روز بعد، نرخ ارز صعود می کند.

همچنین همتی که اسفندماه سال گذشته وعده بازگشت دلار به کانال ۱۱ هزار تومان را داده بود، در تازه ترین اظهارات خود این موضوع را تکذیب و اعلام کرد که رسانه ها چنین مطلبی را از قول او نوشته اند.

با این حال در همان زمان که وی این مطالب را بیان کرد و امروز آنها را تکذیب می کند، به هیچ عنوان نوشته های به گفته او رسانه ها تکذیب نشد.

رییس کل بانک مرکزی مکررا از مردم می خواهد که وارد بازار ارز نشوند چرا که نمی خواهد مردم ضرر کنند اما در حالی که طرح شفافیت آراء در مجلس پیش می رود، رییس این بانک صراحتا می گوید که اخبار این بازار نیز محرمانه است و به عبارتی مردم نامحرم شمرده می شوند.

این روزها عبدالناصر همتی بیشتر از حد نرمال برای یک مقام اقتصادی صحبت می کند. با وجود آنکه تمام دستگاه های خبری در اختیار دولت است، اما گفتگوهای دائم او با خبرگزاری ها نشان از نگرانی وی نسبت به آینده بازار دارد.

پس از قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی از سوی آمریکا، او دوباره با خبرگزاری ایسنا مصاحبه و اعلام کرد دشمنان در حال القای جو روانی برای افزایش قیمت ارز هستند.

قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی به این معناست که مجموعه سپاه پاسداران حتی اگر بخواهد به نام خود یا شرکت های تابعه و بانک های وابسته و بنگاه های اقتصادی پیرو، یک تخته فرش بفروشد، با ممنوعیت مواجه خواهد شد.

در چنین شرایطی قیمت ارز به طور خودکار و به صورت آنی روند صعودی به خود خواهد گرفت و مخفی کاری های رییس کل بانک مرکزی و سایر ارکان اقتصادی نیز چاره ساز نخواهد شد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top