آخرین اخبار

خودروسازان ایرانی در سراشیبی تحریم و کاهش تقاضا

تازه‌ترین گزارش سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری نشان می‌دهد میزان تولید خودروسازان ایرانی حدود نیم میلیون دستگاه کاهش ‌یافته است که رقمی کم‌سابقه محسوب می‌شود.

4 ماه قبل
بیان
A- A A+

تازه‌ترین گزارش سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری نشان می‌دهد میزان تولید خودروسازان ایرانی حدود نیم میلیون دستگاه کاهش ‌یافته است که رقمی کم‌سابقه محسوب می‌شود.

به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» صنعت خودروی ایران از جمله پیشران‌های اقتصاد این کشور است که سهمی چهار درصدی در تولید ناخالص داخلی و سهم 12 درصدی در اشتغال دارد. این صنعت پرسود حکومتی از سال گذشته از چند جانب تحت فشار قرار گرفته که به تدریج موجب رکود نسبی آن شده است.

در این میان، دو خودروساز بزرگ یعنی ایران‌خودرو و سایپا بیش از رقبای کوچک‌تر خود در حال تحمل فشارهای طاقت‌فرسا هستند. نخستین فشار از جانب بازار ارز به خودروسازان وارد شد. سال گذشته که قیمت ارز روندی بی‌سابقه به خود گرفته بود، خرید قطعه برای خودروسازان تقریباً ناممکن شد. زمان زیادی طول کشید تا خودروسازان با شرایط ارزی جدید کنار بیایند؛ هرچند که هنوز هم مسئله به طور کامل حل نشده است.

خودروسازان برای جبران نوسان‌های ارزی که قیمت تمام‌شده را تحت تاثیر قرار می‌داد، چاره‌ای جز افزایش قیمت فروش نداشتند؛ بنابراین، بار مالی را به مشتریان منتقل کردند و در نتیجه سطح تقاضا کاهش چشم‌گیری پیدا کرد.

دومین ضربه به صنعت خودروی ایران که هم قطعه سازان و هم خودروسازان را تحت شعاع خود قرار داد، تحریم‌های دولت ایالات‌متحده آمریکا بود. با آغاز تحریم‌ها در 15 مرداد 1397 فصل جدیدی برای این صنعت آغاز شد؛ فصلی که آینده نامعلومی دارد و ممکن است همه بازیگران صنعت خودروی ایران را از صحنه خارج کند.

همان‌گونه که پیش‌بینی‌ها نشان می‌داد، گذشت هشت ماه از تحریم‌های جدی آمریکا و کاهش قدرت خرید طبقه متوسط جامعه، موجب نزول تولید خودرو شده است؛ به طوری که تازه‌ترین گزارش سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری نشان می‌دهد ایران در سال 2018 میلادی، 419 هزار 870 دستگاه خودرو، کمتر از سال 2017 تولید کرده است.

بر این اساس، میزان تولید خودروسازان ایرانی در سال 2017 معادل یک میلیون و 515 هزار و 396 دستگاه بوده که در سال 2018 به یک میلیون و 95 هزار و 526 دستگاه رسیده است.

کاهش چشمگیر تولید خودروهای ایرانی در حالی است که این صنعت در ایران به طور کامل در اختیار رژیم قرار دارد و از حمایت‌های بی‌دریغی برخوردار است. از جمله این حمایت‌ها، وضع تعرفه‌های سنگین بر روی واردات خودروهای خارجی، ارائه یارانه‌های نقدی و غیرنقدی و فروش انرژی (گاز، برق و آب) ارزان است.

بااین‌حال، خودروسازان ایرانی با تمام حمایت‌ها و انحصارطلبی‌های خود، هنوز نتوانسته کیفیت محصولات خود را به استانداردهای بین‌المللی نزدیک کنند و سهمی از بازارهای جهانی داشته باشند.

مطابق آمارها، ایران‌خودرو و سایپا مجموعاً 20 هزار میلیارد تومان به قطعه سازان بدهکارند و 30 هزار میلیارد تومان هم باید بابت تسهیلاتی که از بانک‌ها دریافت کرده‌اند، بپردازند.

زیان انباشته 6 هزار 170 میلیارد تومانی سایپا و زیان انباشته چهار هزار و 677 میلیارد تومانی ایران‌خودرو نیز نشان‌دهنده گوشه‌ای از ضعف‌های مدیریتی در صنایع خودروسازی کشور محسوب می‌شود.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top