آخرین اخبار

سیب گندیده دولت احمدی نژاد، گندیده تر شد

خبر آغاز به کار مسکن مهر در دوره محمود احمدی نژاد، بسیاری از آنانکه در دهه های پیشین انقلاب از "نعمت" خانه دار شدن جا مانده بودند را خوشحال کرد.

3 ماه قبل
بیان
A- A A+

خبر آغاز به کار مسکن مهر در دوره محمود احمدی نژاد، بسیاری از آنانکه در دهه های پیشین انقلاب از "نعمت" خانه دار شدن جا مانده بودند را خوشحال کرد.

حالا دیگر فرقی نمی کرد کجای تهران، مهم این بود که آنان می توانند در تهران، حتی در بیابان های اطراف آن خانه داشته باشند.

مسکن مهر، یا به قول عباس آخوندی، وزیر برکنار شده راه دولت روحانی، "سیب گندیده دولت قبل" در دوره احمدی نژاد کلنگ خورد و در مواردی هم ناشی از زلزله فرو ریخت.

قرار بر این بود که این خانه های شبیه به زندان که به سبک خانه های بلوک شرق ساخته شده اند، طی قراردادی ۹۹ ساله در اختیار افراد طبقه متوسط قرار بگیرد.

اما سال ها پس از اولین کلنگ آن، هنوز بخش های زیادی از آن ساخته هم نشده اند تا چه رسد به آنکه مردم به داخل آن بروند و زندگی کنند.

دولت هر از چندی از مردم، پول طلب می کرد و شهروندان می بایست با ورود به سایت مسکن مهر، اقساط خود را پرداخت و به روز می کردند.

حالا یکی از همان شرکت هایی که بخشی از پروژه مسکن مهر را بر عهده گرفته، می گوید چون مردم پول نداده اند، از مسکن هم خبری نیست.

شرکت عمران پرند در واکنش به اعتراضات مردم و پیگیری رسانه ها در خصوص عدم تحویل در زمان مقتضی واحدها گفته است که علت این امر تاخیر در پرداخت های مردمی است.

این در حالیست که بسیاری از مردم نه تنها تاخیر در پرداخت نداشته اند که پرداخت های خود را در موعد اعلامی و حتی سریعتر نیز انجام داده اند.

عمران پرند در اطلاعیه ای در این خصوص نوشته است:

«با توجه به این‌که پروژه‌های مسکن مهر بر اساس دو منبع آورده متقاضی و تسهیلات بانکی ساخته می‌شوند، تامین نقدینگی در زمان مناسب بسیار حائز اهمیت است و نقش پررنگی در به اتمام رسیدن پروژه‌ها دارد.

از آنجا که تامین نقدینگی مورد نیاز توسط متقاضیان به‌موقع و در زمان مشخص محقق نشده، روند اجرایی پروژه‌ها را مختل می‌کند.

حال شایان ذکر است برنامه‌های زمان‌بندی تحویل واحدهای مشخص‌شده توسط گروه اطلاع‌رسانی شهر جدید پرند در شبکه‌های اجتماعی همگی منوط به شرط تأمین منابع مالی و پرداخت سهم آورده متقاضی از سوی متقاضیان کلیه واحدهای مسکن مهر مشخص‌شده می‌باشد».

این شرکت در عین حال اعلام نکرده است که میزان تاخیر در پرداخت های مردمی چه میزان است و چه مبلغی هنوز از جانب عموم خریداران یا پیش خریداران پرداخت نشده است.

در همین حال خبرگزاری تسنیم گزارش می دهد که بر خلاف گفته های این شرکت، خصوصا در مورد پروژه های "هسا"، بخش اعظمی از آورده متقاضیان واحدهای مسکن مهر (هسا پرند) اوایل دولت یازدهم به‌طور کامل واریز شده و واحد آنها هنوز تحویل نشده است.

در این میان، دولت روحانی که خود در حال برنامه ریزی برای ساخت و ساز ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جدید مشابه پروژه مسکن مهر است، هیچ پیگیری در این زمینه نمی کند و قوه قضاییه نیز در این مورد کاملا سکوت کرده است.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top