آخرین اخبار

کار سیستماتیک احمق های درجه یک نتیجه داد

فشارهای مضاعف بر تهران اقتصاد ایران را با شدت هدف قرار داده اند. بر اساس متن سخنرانی خامنه ای که خبرگزاری رویترز از وبسایت او برداشته، وی می گوید تحریم ها کشور و مردم ایران را هدف گرفته است.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

آیت الله علی خامنه در سخنانی در روز چهارشنبه گفت احمق های درجه یک آمریکایی در حال فشار آوردن بی سابقه ای به جمهوری اسلامی هستند.

رییس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ سال گذشته از توافق بر سر برنامه هسته ای ایران موسوم به برجام خارج شد و تحریم های سنگینی را علیه صادرات نفت تهران اعمال کرد. دلیل این اقدام برنامه موشکی جمهوری اسلامی و نفوذ این رژیم در منطقه عنوان شد.

فشارهای مضاعف بر تهران اقتصاد ایران را با شدت هدف قرار داده اند.
بر اساس متن سخنرانی خامنه ای که خبرگزاری رویترز از وبسایت او برداشته، وی می گوید تحریم ها کشور و مردم ایران را هدف گرفته است.

او اضافه کرد: آمریکایی ها شادمانه می گویند این تحریم ها در طول تاریخ بی سابقه بوده اند. بله، آنها بی سابقه اند. شکستی که آمریکایی ها هم با آن مواجه خواهند شد انشاالله بی سابقه خواهد بود.

از دید برخی از مردم تحریم ها کشور و خودشان را هدف قرار داده چون مسئولین جمهوری اسلامی از گزند تحریم ها در امان هستند.

در ماه های اخیر شدت خروج ارز از کشور توسط برخی مسئولین اوج گرفته است. اخبار تایید نشده ای از خروج چند میلیون دلار ارز توسط سردار محمدباقر قالیباف منتشر شده است. اما در حالی که این اخبار تایید نشده اند، اخبار حضور فرزندان سران رژیم ایران در کشورهای توسعه یافته کاملا تایید شده است.

در این میان علی خامنه ای تنها به فحاشی روی آورده است. او به طور رسمی آمریکایی ها را احمق های درجه یک خطاب کرد که اینگونه سخن گفتن در مقام عالی ترین مقام یک کشور باعث تعجب است.

اقتصاد ایران بیش از پیش در چند ماه اخیر سقوط کرده است. ارزش پول این کشور افت جدی داشته و هم اکنون با دستورات ضرب الاجلی رهبر ایران به بانک مرکزی مبنی بر افزایش ارزش ریال این کشور است که ظاهرا ثبات وجود دارد. با این حال کارگران، کارمندان غیر دولتی، بازنشستگان، معلمان، رانندگان کامیون و سایر اصناف هر روزه در یکی از شهرهای ایران اعتراض می کنند.

این اعتراضات معمولا با برخوردهای خشونت آمیز ماموران امنیتی روبرو می شود اما حجم اعتراضات پراکنده به شکلی است که موجب فرسایش تدریجی نیروهای نظامی می شود.

در همین حال این اعتراضات تنها محدود به شرایط اقتصادی نمی شود. کشاورزان اصفهانی و زنان نیز خواسته هایی دارند که با سرکوب مواجه می شود.

خامنه ای از دولت می خواهد تا در شرایط سخت تحریم، به مردم کمک کند اما آنچه که مسلم است به دلیل وجود تضاد در دولت روحانی و دخالت های رهبر ایران در امور اجرایی به نظر نمی رسد شرایط کشور به ثبات قبل از دی ماه سال گذشته برگردد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top