آخرین اخبار

لاریجانی: علت گرانی ها را بررسی می کنیم

تعطیلات نمایندگان مجلس به زودی آغاز می شود و آنها به حوزه های انتخابی خود باز خواهند گشت. این بازگشت البته با شرمساری نمایندگانی همراه خواهد بود که در عمل هیچ اقدام مثبتی نداشته و سکوت های ایشان به وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی-سیاسی کمک کرده است.

2 ماه قبل
بیان
A- A A+

تعطیلات نمایندگان مجلس به زودی آغاز می شود و آنها به حوزه های انتخابی خود باز خواهند گشت. این بازگشت البته با شرمساری نمایندگانی همراه خواهد بود که در عمل هیچ اقدام مثبتی نداشته و سکوت های ایشان به وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی-سیاسی کمک کرده است.

به گزارش ایلنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجلس گفت: قرار بود جلسه‌ای برای مشکلات معیشتی مردم برگزار شود لذا لازم است هر چه سریع‌تر جلسه‌ای برای بررسی وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم برگزار شود.

علی لاریجانی که در این رابطه، مورد خطاب قرار گرفته بود، تنها به یک جمله بسنده کرد. وی گفت: این موضوع را پیگیری می‌کنیم!

اقتصاد ایران در شرایطی به سر می برد که تقریبا عموم مردم آماده شوک بعدی در حوزه اقتصادی هستند.

مسئولین دولت روحانی، با اخبار و اعلامیه های جسته و گریخته در بخش های مختلف خبری، سعی کرده اند عموم مردم را آماده شرایط سخت تر کنند.

افزایش قیمت تمامی کالاها به قدری بوده است که اصناف مختلف با مشکلات عدیده مواجه شده اند.

طبق یک عرف موجود در کلانشهرهای ایران، مردم از هر کالایی که صرف نظر کنند، از حضور در رستوران ها و مصرف فست فودها صرف نظر نخواهند کرد.

اما در طی ۱ سال اخیر خصوصا با افزایش مورد توجه قیمت گوشت و مرغ، رستوران های زیادی اعلام ورشکستگی کردند و از بازار کنار رفتند و آنانی که مانده اند با کاهش محسوس مشتری مواجه شده اند.

باقی رستوران های باقی مانده نیز مجبور به افزایش قیمت غذاهای خود کرده اند.

در همین رابطه رئیس اتحادیه صنفی رستوران و سلف سرویس تهران با بیان اینکه رستوران‌ها امسال به طرز بی‌سابقه‌ای کاهش مشتری داشته‌اند از تعطیلی ۱۸۰ رستوران در تهران به دلیل گرانی گوشت و کاهش مشتری خبر داد.

به گزارش «شبکه رسانه ای بیان» علی‌اصغر میرابراهیمی در گفت‌وگو با تسنیم در بهمن ماه،‌ با اشاره به وضعیت گرانی مواد اولیه رستوران‌ها و افزایش مشکلات رستوران‌داران در ماه‌های گذشته اظهار کرد: متاسفانه با گرانی‌های اخیر، قیمت مواد اولیه از جمله گوشت، مرغ، حبوبات و رب به اندازه‌ای بالا رفته که هم باعث کاهش میزان مشتریان شده و هم گلایه همکارانمان را به دنبال داشته و همکارانمان هر روز در تماس با ما از وضعیت قیمت مواد اولیه، افزایش هزینه‌ها، مالیات بر ارزش افزوده و ... گلایه می‌کنند و ما هم جوابی نداریم.

با این حال به نظر نمی رسد علی لاریجانی حتی به همان یک جمله خود مبنی بر "پیگیری" وضعیت گرانی و معیشتی به طور عام، حتی فکر کند چرا که آنچنان وضعیت رو به وخامت در حرکت است که احتمالا نمایندگان مجلس حتی ایراد نطق در این رابطه را کنار بگذارد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top