آخرین اخبار

ایران در حال راه اندازی یک شبکه ترور در سطح جهانی است

یک شبکه "ترور" ایرانی متشکل از گروه های شبه نظامی در سراسر جهان در حال فعال شدن هستند و هر زمانی ممکن است برای حمله آماده باشند. تهدیدات دنباله دار سران سپاه و تشدید تنش با ایالات متحده می تواند به این معنی باشد که این اتفاق خواهد افتاد.

5 ماه قبل
بیان
A- A A+

یک شبکه "ترور" ایرانی متشکل از گروه های شبه نظامی در سراسر جهان در حال فعال شدن هستند و هر زمانی ممکن است برای حمله آماده باشند. تهدیدات دنباله دار سران سپاه و تشدید تنش با ایالات متحده می تواند به این معنی باشد که این اتفاق خواهد افتاد.

تحریم های تحریک کننده آمریکا باعث ایجاد آسیب بی سابقه ای در اقتصاد ایران شده اند. در پاسخ، رژیم رادیکال شیعه ایران، احتمال دارد که اقدامات بی ثبات کننده ای را آغاز کند.

به تازگی هواپیماهای بدون سرنشین حوثی های یمنی تحت حمایت جمهوری اسلامی، به فرودگاه های عربستان حمله کرده اند. چند حمله هم به تانکرهای نفتی در دریای عمان و تنگه هرمز انجام شد و موشک هایی از مبدا ایران به سمت منطقه سبز در بغداد و نزدیکی سفارت آمریکا به پرواز درآمدند.

این حوادث نشان دهنده میزان کمی از توانایی های ایران در انجام عملیات کشتار جمعی است. نگاهی به سابقه سخنرانی های افرادی که به نظر می رسد به نوعی به سپاه پاسداران انقلاب ربط پیدا می کنند، نشان می دهد که شبکه کشتار جمهوری اسلامی می تواند تا قلب اروپا و آمریکای لاتین نیز خود را گسترش دهد.

اسرائیل به عنوان کشوری که خود را در خط مقدم جنگ با ایران و شبکه شبه نظامیان آن می بیند، نقش مهمی را در شناسایی، نظارت و جلوگیری از حملات ایران و همچنین آگاه سازی آژانس های اطلاعاتی غربی از خطرات رژیم بر عهده گرفته است.

یوسی کوهن، مدیر موساد در سخنان روز دوشنبه در هفته گذشته در کنفرانس هرزلیا، گفت سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات ایران، مسئول عملیات تروریستی مختلفی در خارج از کشور هستند.

در حالی که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، مسئول قتل عام مخالفان خود در خارج از کشور است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با همکاری حزب الله لبنان تلاش می کند تا مواضع اسرائیل و گروه های یهودی را مورد حمله قرار دهد.

علاوه بر این این، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی یک شبکه ترور در اروپا در ماه ژوئن سال گذشته را فعال کرد که ماموریت آنها بمب گذاری علیه اجتماع سازمان مجاهدین خلق در فرانسه بود. در این رویداد شهردار سابق نیویورک، رودی جولیانی نیز حضور داشت. در سال های اخیر، چهره های مخالف جمهوری اسلامی در ترکیه و هلند به قتل رسیده اند و تلاش ها برای انجام ترورهای دیگر در دانمارک و سوئد خنثی شده است.

کوهن همچنین گفت که «نیروی قدس، واحد برون مرزی سپاه پاسداران، ۳۰۰ جنگجو را از عراق و سوریه به خدمت خود درآورده و آنها را به آفریقا فرستاده است تا پس از تعلیم آنان، با ایجاد یک شبکه تروریستی بتوانند مواضع غرب را مورد حمله قرار دهند.»

وی هشدار داد که تحرکاتی از جانب ماموران اطلاعاتی ایران دیده شده که قصد دارند اهداف اسرائیل را در آذربایجان، دانمارک و حتی آمریکا مورد اصابت قرار دهند. کوهن می گوید این تنها نوک کوه یخ است!

کوهن ادامه داد: موساد عمیقا در تلاش برای از بین بردن این تهدیدات قبل از مرگ بیگناهان است. ما برای جلوگیری از مرگ و میر بی گناهان در کنار دیگر کشورها هستیم.

جمهوری اسلامی در این زمینه پیش از این هم کارهایی انجام داده است. برای مثال، در سال ۲۰۱۲، به دنبال افشای برخی مدارک از فعالیت های هسته ای رژیم، حملاتی سازماندهی شده به اهداف اسرائیل در بلغارستان، قبرس، هند و کنیا انجام شد. در همان دوره، حمله ای انتحاری از طریق بمب گذاری به اتوبوس گردشگران اسرائیلی در بورگاس (شهری در بلغارستان) انجام شد که طی آن، ۶ نفر کشته شدند. بنیامین نتانیاهو در همان زمان، ایران را مسئول این حمله دانست.

به نظر می رسد با تنگ تر شدن فضا برای تهران، رژیم خشن تر شده و برای ایجاد تغییرات تلاش می کند.

 

متن فوق با نکته برداری از یادداشت "یاکان لاپین" گزارشگر نظامی و استراتژیست نگارش شده است. آقای لاپین به طور تخصصی بر روی استراتژی های وزارت دفاع اسرائیل کار و نظارت می کند. یادداشت او با همین عنوان در سوم جولای در وبسایت algemeiner منتشر شده است.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top