آخرین اخبار

عادل برمی گردد؛ رفتن مزدک قطعی شد

جواد خیابانی، مجری ورزشی تلویزیون ایران، نه در رسانه رسمی صدا و سیما و به طور مشخص شبکه ۳ سیما، بلکه در تلویزیون به ظاهر خصوصی اینترنتی مستقر در تهران، اعلام کرد که عادل فردوسی پور به تلویزیون باز خواهد گشت.

3 ماه قبل
بیان
A- A A+

جواد خیابانی، مجری ورزشی تلویزیون ایران، نه در رسانه رسمی صدا و سیما و به طور مشخص شبکه ۳ سیما، بلکه در تلویزیون به ظاهر خصوصی اینترنتی مستقر در تهران، اعلام کرد که عادل فردوسی پور به تلویزیون باز خواهد گشت.

خیابانی در حالی خبر از بازگشت فردوسی پور می دهد که او تنها کسی است که در این خصوص اطلاع رسانی کرد. در همین حال مزدک میرزایی، به طور قطعی اجازه کار خود را در انگلستان دریافت کرد و به طور رسمی به زودی در شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال، حضور خواهد یافت.

خبرگزاری انصاف نیوز اعلام کرد که به اطلاعاتی دست یافته که نشان می دهد مزدک میرزایی، ۱۰ هزار گیگ آرشیو صدا و سیما را نیز با خود به خارج از ایران برده است.

میرزایی در تمام مدتی اخبار حول محور او در ایران منتشر می شد، هیچ خبری از خود منتشر نکرد و به کار خود ادامه داد.

حالا مشخص شده که او در طی این مدت مشغول همسان کردن آموزه های خود با سیستم کاری بریتانیا بوده است و گفته می شود که ظرف ۱۰ روز آینده در برابر دوربین های این شبکه خواهد رفت.

در تهران اما روزنامه کیهان به دنبال افرادی مشابه مزدک میرزایی است که "خیانت"های این چنینی دوباره تکرار نشود.

به نظر می رسد به دنبال فشارهایی که به مجریان ورزشی تلویزیون ایران آمده، باعث شده که یکی از آنان به دنبال یک زندگی بهتر، فضای بسته صدا و سیما را ترک کند و به نقطه ای دیگر برود.

برای مزدک میرزایی، در شهری مثل لندن با توجه به تعداد رسانه های فارسی زبان، موقعیت و فضای کاری مناسب بسیار وجود دارد.

با این حال در تهران، به نظر می رسد تلویزیون تصمیم گرفته تا از وقوع اتفاقات تازه جلوگیری کند و فردی چون عادل فردوسی پور را جلوی دوربین ها بفرستد.

حالا تقابل میان عادل فردوسی پور و مزدک میرزایی به وضوح دیده خواهد شد با این تفاوت که سیمای جمهوری اسلامی، با سال ها پشت پا زدن به مخاطب خود، دیگر نمی تواند با شبکه های مستقل رقابت کند.

هرچند که عادل فردوسی پور در تمام این مدت درگیری با مدیران بسیجی سیما، تلاش کرد خاموش باشد و از ایجاد جو تنش زا خودداری کند، اما فقط او یک نفر، از قدرتمندان ورزشی نبود.

اگرچه به دلیل کم سوادی، بهانه فوتبالیزه شدن کشور را، "خوشی نداشتن جوانان" معرفی کرده اند اما به نظر می رسد با پراکنده شدن مجریان قوی ورزشی، کمی از آن شور و حال "ایران ایران" کردن ها در فوتبال کاسته شده و هیجان، در گزارش وجود داشته باشد نه در عرق ملی!

شاید با حضور افراد توانمند در حوزه های ورزشی، کمتر شاهد گزارشات پرشور منفی افرادی چون خیابانی در صدا و سیما بتوان بود تا در بازی های فوتبال خصوصا در برابر تیم های عربی، تا مرز تحقیر یک ملت سخنرانی نشود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top