آخرین اخبار

شلیک مستقیم

خرداد ماه امسال، فوتبالیست مشهور ایرانی، علی کریمی طی یک پست اینستاگرامی از مردم خواست تا با پیوستن به کمپین تحریم کالاهایی که گران شده اند، به مدت یک ماه خرید نکنند تا قیمت ها اصطلاحا شکسته شوند.

1 سال پیش
بهروز مفید
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

خرداد ماه امسال، فوتبالیست مشهور ایرانی، علی کریمی طی یک پست اینستاگرامی از مردم خواست تا با پیوستن به کمپین تحریم کالاهایی که گران شده اند، به مدت یک ماه خرید نکنند تا قیمت ها اصطلاحا شکسته شوند.

وی اگرچه از جانب محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت روحانی مورد تشویق بابت راه اندازی این کمپین قرار گرفت اما مدتی از انتشار پستش در اینستاگرام نگذشته بود که توسط دادسرای فرهنگ و رسانه فراخوانده شد. اگرچه این دادسرا بعدتر اعلام کرد که "دعوت" از کریمی به دلیل دیگری به غیر از موضوع کمپین تحریم بوده، اما همزمانی این دو با یکدیگر جای پرسش دارد.

کمپین وی برای مدتی اثرگذار بود و مردم از خرید اتومبیل های شرکت های سایپا و ایران خودرو خودداری کردند تا اینکه مدیران شرکت با یک توطئه و فریب افکار عمومی، مردم را به صف کردند تا همان اتومبیل ها را تهیه کنند.

سایپا که طرح پیش فروش "با شرایط ویژه" را ارائه کرد توانست پرایدهایی را که در انبار این شرکت مانده بود حتی به قیمت بالاتر بفروشد و متاسفانه شاهد خرید مردم نیز بودیم و این به معنای شکست کمپین علی کریمی بود.

حال این هجوم به سمت کالاهای دیگر نیز شکل گرفته است. مردم برای خرید همه چیز هجوم می آورند و البته می توان نگرانی آنها را متوجه شد.

اما سایت خبری تحلیلی "عصر ایران" با حمله مستقیم به شهروندان تهرانی در زمان جنگ ایران و عراق، آنها را متهم کرد که تنها به فکر خودشان هستند.

این سایت نوشت: وقتی در زمان جنگ در جبهه‌ها جوانان داوطلبانه بر روی میدان مین پا می‌گذاشتند و گروهان دسته می‌شد تا معبری باز شود در تهران و دیگر شهرها در زمان بمباران می‌گفتند: خدا را شکر که موشک روی خانه ما فرود نیامد و این تفکر کماکان وجود دارد. مردم می‌گویند اصل این است که ما زنده باشیم؛ همسایه کارگرمان به ما چه؟»

در همین خصوص این سایت به نقل از یکی از کاربران بدون ذکر نام با اشاره به خرید شش میلیون ایرانی در یک دقیقه از محصولات شرکت سایپا نوشت که اگر هر نفر 25 میلیون تومان بخواهد در این شرکت هزینه کند، می‌شود 150000 میلیارد تومان. با این مبلغ می‌شد در یک سرمایه‌گذاری بسیار سودآور سهام شرکت‌های بزرگ را خرید.

پیشتر در ارتباط با سهام این شرکت های بزرگ به شرکت هایی نظیر لامبورگینی اشاره شده بود که می توان سهام کل آن یا شرکت های مشابه را خریداری کرد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top