آخرین اخبار

واعظی در نقش تبلیغاتچی روحانی؛ امشب در سیما

آیا ایرانیان تصور می کنند سفر روحانی به نیویورک دستاوردی داشته است؟ به نظر می رسد اینطور نیست و اگرچه هر سال این سفرها تکرار می شوند، اما گویا امسال جمهوری اسلامی می خواهد یک پارچه تر به نظر برسد.

11 ماه قبل
بهروز مفید
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

آیا ایرانیان تصور می کنند سفر روحانی به نیویورک دستاوردی داشته است؟ به نظر می رسد اینطور نیست و اگرچه هر سال این سفرها تکرار می شوند، اما گویا امسال جمهوری اسلامی می خواهد یک پارچه تر به نظر برسد.

در حالی که مقامات جمهوری اسلامی از سردار جعفری تا احمد جنتی پیشروتر از خود اصلاح طلبان در حمایت از رییس جمهور معتدل سخن گفتند، اما گویا همین ها هم کافی نبوده و امشب، تریبون یک طرفه صدا و سیما قرار است یک مانور تبلیغاتی گسترده با بازیگری رییس دفتر رییس جمهور برگزار کند.

بنا بر اخبار منتشر شده در وبسایت صدا و سیمای جمهوری اسلامی، امشب هفتم مهرماه در برنامه ای تحت عنوان "نگاه یک" قرار است محمود واعظی حضور پیدا کند تا نتایج سفر رییس جمهور به نیویورک بررسی شود.

پرسش نخست در ارتباط با رییس دفتر حسن روحانی را باید از خود روحانی پرسید.

تیم معتدلیون و اصلاح طلبان در دوره احمدی نژاد اعتقاد داشتند وی برای مشاغل و پست های مهم دولتی اقدام به پارتی بازی گسترده می کند.

اگرچه حرف اصلاح طلبان در ارتباط با تیم احمدی نژاد درست بود اما همین رویه در ارتباط با حسن روحانی و تیم وی نیز کاملا صدق می کند.

برای مثال تنها در یک مورد مربوط به برادر حسن روحانی -حسین فریدون- رییس جمهور متعدلی که قصد داشت نه تنها زندانیان سیاسی که همه زندانیان را آزاد کند، همه زندانیان را تنها به برادر خود فروخت!

پس از فشار قوه قضاییه بر برادر روحانی بود که وی به یکباره به سمت تندروترین مقامات جمهوری اسلامی تغییر جهت داد.

در ارتباط با محمود واعظی -رییس دفتر فعلی حسن روحانی- نیز همین موضوع صادق است.

اگر بخواهیم به طور مصداقی بررسی کنیم، محمود واعظی مثال فردی همچون سعید مرتضوی است که از هر جایی به نوعی اخراج می شد، این محمود احمدی نژاد بود که وی را بر مسند دیگری می گماشت.

حال همین موضوع در ارتباط با واعظی نیز صادق است. وی از مجمع تشخیص مصلحت نظام به وزارت ارتباطات در دولت روحانی رفت و پس از فعالیت هایی که در حوزه اینترنت انجام داد، صندلی خود را به آذری جهرمی سپرد و از میدان توپخانه تهران به خیابان پاستور مهاجرت کرد.

حال وی قرار است به عنوان تبلیغاتچی رییسش در تلویزیون ظاهر شود تا پاسخ کمک های بی دریغی که رییس جمهور در بالا آوردن وی داشته را به خوبی بدهد.

حمایت های بی دریغ حسن روحانی از تندروهای جمهوری اسلامی و به درخواست آنها کنار گذاشتن هر عضو کابینه ای که مورد حمایت حاکمیت نیست، از او رییس جمهوری منفعل ساخته که می توانند او را به هر سویی بکشانند.

از همین روی بسیاری از امیدهایی که در زمان انتخاب وی به ریاست جمهوری در زندان اوین و میان زندانیان سیاسی به وجود آمده بود، به سرعت به یاس تبدیل شد.

مساله اصلی اینجاست که اصلاح طلبان به طور کامل اصطلاحا قالب تهی کرده اند و از اشتباهاتی که در زمان انتخابات مبنی بر کشاندن مردم به پای صندوق های رای کردند، قصد درس گرفتن و عذرخواهی از مردم ندارند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top